Work Space Cabin. Praca i natura

Work Space Cabin. Praca i natura

Work Space Cabin, zdj. Koto

Ci z nas, którzy na co dzień pracują w biurach, doskonale zdają sobie sprawę z zalet i wad przestrzeni biurowej. W świecie sztuki i projektowania od lat obserwujemy próby zmiany wizerunku typowego biura i stworzenia pracownikom elastycznej przestrzeni, sprzyjającej zarówno efektywnej pracy, jak i odpoczynkowi. Studio Koto idzie o krok dalej. Propozycja brytyjskiego studia, powstała we współpracy z New Art Centre, rzuca zupełnie nowe światło na przestrzeń przeznaczoną do pracy.

Prefabrykowane domki z opalanego drewna – bo właśnie tak studio Koto wyobraża sobie idealne biuro – mogą być używane jako prywatne biuro dla tych, którzy pracują z domu, a także w sieciach, jako rozbudowana przestrzeń biurowa. Co ciekawe, estetyka domków łączy idee skandynawskie i japońskie.

Work Space Cabin, zdj. Koto

 

Domki są hołdem dla skandynawskiego stylu życia. Przeznaczone do ustawienia w otoczeniu przyrody, skonstruowane z naturalnych materiałów, niewielkie i przytulne, realizują założenia idei hygge. Wizualnie czerpią również z japońskiej estetyki wabi-sabi, czyli piękna tkwiącego w niedoskonałości, w tym wypadku – braku symetrii. „Wabi-sabi jest doskonałym lekarstwem na dzisiejsze szaleństwo i obsesję na punkcie perfekcjonizmu” – mówi założyciel studia Koto.

Work Space Cabin, zdj. Koto

 

„Chcemy zmienić sposób, w jaki postrzegane jest konwencjonalne biuro, dlatego stworzyliśmy naprawdę inspirującą przestrzeń, będącą dodatkowo interesującym elementem krajobrazu, zapewniając pracownikom prywatność i bliskość natury” – opowiadają o projekcie jego twórcy.

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.