XZeroCity. Nowoczesne miasto w Kuwejcie

XZeroCity. Nowoczesne miasto w Kuwejcie

XZero City, zdj URB

Władze Kuwejtu planują budowę inwestycji XZero City o powierzchni 1600 hektarów, która zapewni mieszkania, miejsca pracy i udogodnienia dla 100 000 mieszkańców. Projekt opracowany przez grupę URB ma na celu promowanie zrównoważonego stylu życia na wysokim poziomie.

Plan tego „inteligentnego miasta” został opracowany tak, aby zoptymalizować ilość nowoczesnych udogodnień, a jednocześnie zachować odpowiednią ilość obszarów zielonych na jego terenie. Ekologiczne systemy transportu i ścieżki rowerowe sprawią, że obszar będzie pozbawiony ruchu drogowego – dostępność do miasta poprawi obwodnica. Miasto XZero City promuje również gospodarkę o obiegu zamkniętym, której celem jest zapewnienie mieszkańcom bezpieczeństwa żywnościowego i energetycznego.

XZero City, zdj URB

 

„Sercem tego projektu jest unikalny, odporny krajobraz, który jest wielofunkcyjny i zaprojektowany w celu promowania zdrowia, dobrego samopoczucia i bioróżnorodności. Krajobraz jest spoiwem społecznym całego miasta”  - mówi Baharasz Bagherian, dyrektor URB.

XZero City, zdj URB

 

Jednym z głównych założeń projektu jest to, aby zmniejszyć zapotrzebowanie na energię przy stosunkowo niskich nakładach finansowych. Projekt został zoptymalizowany za pomocą nowoczesnych narzędzi cyfrowych, takich jak modelowanie energii i analiza mikroklimatu. XZero City wykorzysta wiele innowacyjnych metod uprawy roślin, takich jak ogrody społecznościowe, kopuły biologiczne, akwaponika, farmy pionowe i uprawa biosolarna. Budynki zostaną wyposażone w czujniki, badające liczbę osób w pomieszczeniach, określające porę dnia, warunki atmosferyczne oraz natężenie światła naturalnego. Mają one pomóc w zminimalizowaniu zużycia energii potrzebnej do utrzymania komfortowego środowiska.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.