Visionary. Konkurs

Visionary. Konkurs

Plakat wydarzenia

Ogłoszono otwarcie zgłoszeń do międzynarodowego konkursu na projekt szkoły dla osób niewidomych i niedowidzących. Choć konkurs ma charakter jedynie koncepcyjny i nie przewiduje się realizacji projektu, to ci, którzy najlepiej poradzą sobie z tym trudnym zadaniem, zostaną nagrodzeni wysokimi kwotami.

Przestrzeń szkoły musi być dostosowana do potrzeb osób niewidomych, zapewniać im łatwość poruszania się i bezpieczeństwo, a dodatkowo stymulować zmysły uczniów, aby uczyli się szybciej i efektywniej.

„W jaki sposób możemy zaprojektować środowisko edukacyjne, aby zwielokrotnić potencjał przebywających w nim uczniów? Czy projekt tego typu może pomóc nam odkryć najefektywniejsze metody modernizacji istniejących placówek szkolnych na różnych poziomach? Jak wdrożyć nowy rodzaj architektury edukacji, w którym na pierwszym miejscu są użytkownicy? Naszym wyzwaniem jest zaprojektowanie szkoły dla osób niewidomych, która w nie pozostaje w tyle za szkołami dla dzieci widzących.” – piszą organizatorzy.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno zespoły architektów, jak i osoby indywidualne. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne, których pula wynosi 24 tys. USD. Więcej informacji na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.