Open Architecture wygrało konkurs na projekt teatru Yichang Grand Theatre w Chinach.
W koncepcji zespół zaprojektował budynki teatralne i miejskie, które łączą się w płynną, organiczną całość. Projektant wykorzystali lokalną topografię, aby wprowadzić naturalne formy do krajobrazu miejskiego i stworzyć przestrzeń publiczną, która zintegruje budynek z otaczającym środowiskiem. Zaprojektowano także duże otwarte przestrzenie publiczne, w tym dziedziniec, który łączy główne wejście z rzeką. Główny teatr ma formę głęboko wcinającej się w krajobraz płyty z podwieszanym dachem. Na placu przy teatrze zaplanowano publiczne skwery i ławki, a także punkty usługowe.
Planuje się, że Yichang Grand Theatre będzie służył jako centrum kulturalne i edukacyjne, zapewniając przestrzeń dla występów muzycznych, teatralnych i operowych. Architekci przywiązują dużą wagę do tego, aby zarówno elewacja, jak i wnętrze budynku, wpływało pozytywnie na samopoczucie użytkowników, umożliwiając im pełen kontakt ze sztuką.
Gene Kohn, współzałożyciel biura architektonicznego Kohn Pedersen Fox Associates (KPF), zmarł w wieku 92 lat. Jego firma, znana z projektowania wysokich budynków, odniosła międzynarodowy sukces i jest uznawana za pionierską przez miłośników i znawców architektury.
W listopadzie 2020 UNESCO ogłosiło międzynarodowy konkurs Revive the Spirit of Mosul, w którego celem było wyłonienie najlepszego planu rewitalizacji historycznego kompleksu Al-Nouri w Mosulu w Iraku. Międzynarodowe jury w ostatnich dniach przedstawiło zwycięski zespół złożony z ośmiu egipskich architektów, w skład którego weszli Salah El Din Samir Hareedy, Khaled Farid El-Deeb, Sherif Farag Ebrahim, Tarek Ali Mohamed, Noha Mansour Ryan, Hager Abdel Ghani Gad, Mahmoud Saad Gamal i Yousra Muhamed El-Baha.
Platforma Bee Breeders zaprasza architektów do udziału w konkursie Micro Home 2021. W ramach konkursu uczestnicy sporządzą projekty budynków, których łączna powierzchnia nie przekracza 25 metrów kwadratowych.
Nie ma już chyba najmniejszych wątpliwości, że trwająca od niemal roku pandemia koronawirusa trwale odciśnie się na tym, jak będzie wyglądał nasz świat w kolejnych latach. Naturalnym następstwem zmian kształtu i obyczajów społeczeństw będą również zmiany w wyglądzie i funkcjonowaniu naszych miast, miejsc pracy i domów. Próby zaprojektowania post-covidowych obiektów widzimy już od pewnego czasu, w ramach badań na tym, które z wykształconych podczas czasu kwarantanny przyzwyczajeń pozostaną z nami na dłużej, a które odejdą w niepamięć wraz z niesławnym wirusem.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.