Yichang Grand Theatre

Yichang Grand Theatre

zdj. Open Architecture

Open Architecture wygrało konkurs na projekt teatru Yichang Grand Theatre w Chinach.

W koncepcji zespół zaprojektował budynki teatralne i miejskie, które łączą się w płynną, organiczną całość. Projektant wykorzystali lokalną topografię, aby wprowadzić naturalne formy do krajobrazu miejskiego i stworzyć przestrzeń publiczną, która zintegruje budynek z otaczającym środowiskiem. Zaprojektowano także duże otwarte przestrzenie publiczne, w tym dziedziniec, który łączy główne wejście z rzeką. Główny teatr ma formę głęboko wcinającej się w krajobraz płyty z podwieszanym dachem. Na placu przy teatrze zaplanowano publiczne skwery i ławki, a także punkty usługowe.

zdj. Open Architecture

Planuje się, że Yichang Grand Theatre będzie służył jako centrum kulturalne i edukacyjne, zapewniając przestrzeń dla występów muzycznych, teatralnych i operowych. Architekci przywiązują dużą wagę do tego, aby zarówno elewacja, jak i wnętrze budynku, wpływało pozytywnie na samopoczucie użytkowników, umożliwiając im pełen kontakt ze sztuką. 

zdj. Open Architecture

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.