Architekci z Zaha Hadid Architects przedstawiają nową siedzibę firmy Beeah Group w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obiekt jest jednym z ostatnich zaprojektowanych przez Zahę Hadid, zmarłą w roku 2016.
Siedziba Beeah została zaprojektowana tak, aby swoją formą przypominać malownicze wydmy pustyni Al Sajaa. Budynek o powierzchni 9000 metrów kwadratowych służy firmie jako centrum zarządzania i administracji. Architekci z ZHA zadbali o to, aby ograniczyć negatywny wpływ konstrukcji na środowisko naturalne. Obiekt zasilany jest przez panele słoneczne, spełnia również wysokie standardy certyfikatu LEED Platinum, przyznawanego budynkom ekologicznym.
„Główna siedziba jest kamieniem milowym dla Beeah Group, ponieważ podsumowuje pionierskie innowacje firmy w Sharjah i na całym świecie, a także tworzy bazę operacyjną dla grupy w celu dywersyfikacji w nowe, kluczowe dla biznesu przyszłości branże” – mówią architekci z Zaha Hadid Architects.
Siedziba Beeah została zaprojektowana tak, aby chroniła pracowników przez ekstremalnymi warunkami pogodowymi występującymi na tym terenie. Budynek jest zasilany przez panel słoneczny połączony z akumulatorami Tesli, dzięki którym łatwo utrzymywać odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku dzięki klimatyzacji. Przeszklenia w całym biurze zostały zminimalizowane, aby zapobiec ekspozycji wnętrz na pustynne słońce, a panele z betonu zbrojonego włóknem szklanym, które zostały umieszczone na elewacji, pomagają regulować temperaturę. Aby oszczędzać cenną na terenach pustynnych wodę, w budynku zainstalowano również system jej odzyskiwania.
Budynek mieszkalny San Riemo autorstwa ARGE Summacumfemmer Büro Juliane Greb został tegorocznym laureatem nagrody Deutsches Architekturmuseum. Jury konkursu co roku wyróżnia wybitne projekty architektoniczne zrealizowane na terenie Niemiec.
Firma MVRDV prezentuje projekt stworzony we współpracy z organizacją DAR Foundation for Regional Development and Competitiveness oraz rządem Armenii. Wizja architektów zakłada przekształcenie 34 000 hektarów Doliny Gagarina w Armenii w zrównoważoną, ekologiczną i atrakcyjną przestrzeń.
Od roku 2017 trwają prace nad Nowym Rynkiem – kompleksem o mieszanym przeznaczeniu, który powstaje w stolicy Wielkopolski. Budynek D, który oddano niedawno do użytku, jest już trzecim ukończonym obiektem należącym do kompleksu. Za jego projekt odpowiada zespół z pracowni medusa group.
Organizatorzy Łódź Design Festival, choć byli zmuszeni zmienić datę wydarzenia na jesień tego roku, nie ustają w poszukiwaniu tematów i motywów, które zaskoczą uczestników i zachęcą ich do refleksji nad zadaniami współczesnego projektowania. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest PROGRES! – wystawy, prelekcje i wykłady odpowiedzą na pytanie, jak zaprojektować lepszą, bezpieczniejszą, przyjaźniejszą ludziom i środowisku przyszłość.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.