Architekci z Zaha Hadid Architects przedstawiają nową siedzibę firmy Beeah Group w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obiekt jest jednym z ostatnich zaprojektowanych przez Zahę Hadid, zmarłą w roku 2016.
Siedziba Beeah została zaprojektowana tak, aby swoją formą przypominać malownicze wydmy pustyni Al Sajaa. Budynek o powierzchni 9000 metrów kwadratowych służy firmie jako centrum zarządzania i administracji. Architekci z ZHA zadbali o to, aby ograniczyć negatywny wpływ konstrukcji na środowisko naturalne. Obiekt zasilany jest przez panele słoneczne, spełnia również wysokie standardy certyfikatu LEED Platinum, przyznawanego budynkom ekologicznym.
Siedziba Beeah Group, zdj. ZHA
„Główna siedziba jest kamieniem milowym dla Beeah Group, ponieważ podsumowuje pionierskie innowacje firmy w Sharjah i na całym świecie, a także tworzy bazę operacyjną dla grupy w celu dywersyfikacji w nowe, kluczowe dla biznesu przyszłości branże” – mówią architekci z Zaha Hadid Architects.
Siedziba Beeah Group, zdj. ZHA
Siedziba Beeah została zaprojektowana tak, aby chroniła pracowników przez ekstremalnymi warunkami pogodowymi występującymi na tym terenie. Budynek jest zasilany przez panel słoneczny połączony z akumulatorami Tesli, dzięki którym łatwo utrzymywać odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku dzięki klimatyzacji. Przeszklenia w całym biurze zostały zminimalizowane, aby zapobiec ekspozycji wnętrz na pustynne słońce, a panele z betonu zbrojonego włóknem szklanym, które zostały umieszczone na elewacji, pomagają regulować temperaturę. Aby oszczędzać cenną na terenach pustynnych wodę, w budynku zainstalowano również system jej odzyskiwania.
Ogłoszono międzynarodowy konkurs Regeneration, którego celem jest wyłonienie najlepszego projektu renowacji opuszczonego miejsca lub budynku. Organizatorzy konkursu zachęcają architektów do korzystania z istniejących już obiektów i podejmowania prób przywrócenia im dawnej funkcjonalności.
Mazowszanie! Już 15 maja ruszają zgłoszenia do konkursu Renowacja Roku Zabytków Mazowsza, organizowanego pod patronatem Narodowego Instytutu Dziedzictwa, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Politechniki Warszawskiej, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami. Jury wybierze najlepsze rewitalizacje historycznych obiektów architektonicznych w całym regionie.
Przemek Kaczkowski i Magda Morelewska ze studia STOPROCENT Architekci przedstawiają projekt nowoczesnego domu w podwarszawskim Konstancinie. Powstały przed trzema laty projekt, który nosi nazwę Dom +, to wizja domu nowoczesnego, a jednocześnie ponadczasowego.
Jury międzynarodowego konkursu na projekt paryskiego Cité du Théâtre, zorganizowanego przez francuskie Ministerstwo Kultury i trzy instytucje teatralne - Comédie-Française, Théâtre National de I'Odéon i Conservatoire National, wybrało zwycięską propozycję. Jej autorami jest studio Nieto Sobejano Arquitectos. Przy realizacji przedsięwzięcia biuro będzie współpracować z francuską firmą Marin + Trottin Architectes. Projekt zakłada wybudowanie imponujących rozmiarów „teatralnego ogrodu”.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.