Architekci z Zaha Hadid Architects przedstawiają nową siedzibę firmy Beeah Group w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Obiekt jest jednym z ostatnich zaprojektowanych przez Zahę Hadid, zmarłą w roku 2016.
Siedziba Beeah została zaprojektowana tak, aby swoją formą przypominać malownicze wydmy pustyni Al Sajaa. Budynek o powierzchni 9000 metrów kwadratowych służy firmie jako centrum zarządzania i administracji. Architekci z ZHA zadbali o to, aby ograniczyć negatywny wpływ konstrukcji na środowisko naturalne. Obiekt zasilany jest przez panele słoneczne, spełnia również wysokie standardy certyfikatu LEED Platinum, przyznawanego budynkom ekologicznym.
Siedziba Beeah Group, zdj. ZHA
„Główna siedziba jest kamieniem milowym dla Beeah Group, ponieważ podsumowuje pionierskie innowacje firmy w Sharjah i na całym świecie, a także tworzy bazę operacyjną dla grupy w celu dywersyfikacji w nowe, kluczowe dla biznesu przyszłości branże” – mówią architekci z Zaha Hadid Architects.
Siedziba Beeah Group, zdj. ZHA
Siedziba Beeah została zaprojektowana tak, aby chroniła pracowników przez ekstremalnymi warunkami pogodowymi występującymi na tym terenie. Budynek jest zasilany przez panel słoneczny połączony z akumulatorami Tesli, dzięki którym łatwo utrzymywać odpowiednią temperaturę wewnątrz budynku dzięki klimatyzacji. Przeszklenia w całym biurze zostały zminimalizowane, aby zapobiec ekspozycji wnętrz na pustynne słońce, a panele z betonu zbrojonego włóknem szklanym, które zostały umieszczone na elewacji, pomagają regulować temperaturę. Aby oszczędzać cenną na terenach pustynnych wodę, w budynku zainstalowano również system jej odzyskiwania.
Aedas Global, we współpracy z firmą GDAD, ujawnił projekt kompleksu wielofunkcyjnego, składającego się z dwóch bliźniaczych wież, niskich budynków oraz publicznie dostępnego placu. Inwestycja, położona u podnóża pasma górskiego Baiyun w Guangzhou w Chinach, obejmie obszary przemysłowe, handlowe i publiczne.
Leopold Banchini Architects prezentuje wyjątkowy projekt fabryki Al Naseej w Bahrajnie. Genewskie studio stworzyło wizję wygodnych miejsc pracy i przestrzeni spotkań lokalnych rzemieślników z Bani Jamrah, wioski słynącej z kultywowania tradycyjnych metod tkackich.
Pelli Clarke & Partners prezentuje wieżę A District, która budowana jest w samym centrum Tokio. Wysoka na 330 metrów wieża jest obecnie najwyższym budynkiem w Japonii.
Na terenie Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego już niebawem powstanie wyjątkowa realizacja, w dobrym stylu łącząca nowoczesny minimalizm i tradycyjną kaszubską architekturę. Za projekt Domu w lesie odpowiada zespół z pracowni INTERURBAN w składzie: Łukasz Piankowski, Weronika Juszczyk i Natalia Makarenko.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.