Zielony projekt NBBJ dla grupy Amazon

Zielony projekt NBBJ dla grupy Amazon

PenPlace, zdj. NBBJ

Firma Amazon opublikowała wizualizacje projektu swojej nowej siedziby, która powstanie w Wirginii. Za niespotykaną wizję biurowca odpowiada studio NBBJ. Jak utrzymuje zespół, głównym zamierzeniem projektu było stworzenie środowiska, które umożliwi przebywającym tam osobom na pracę w zdrowych warunkach oraz kontakt z przyrodą. W budynku oprócz biur znajdą się miejsca publiczne i sklepy.

Projektując, architekci z NBBJ skupili się na ideach zrównoważonego rozwoju. Siedziba Amazon będzie w 100% zasilana energią odnawialną, dzięki czemu projekt otrzymał certyfikat LEED Platinum, którym nagradzane są projekty szczególnie dbające o dobro planety. Na 2,8 milionach stóp kwadratowych – bo właśnie tyle wynosi powierzchnia całego projektu – znajdzie się wszystko to, co potrzebne do zrównoważonego, zgodnego z naturą życia i pracy. Jak mówią architekci, ich projekt promuje aktywność fizyczną, sprawność, dobre samopoczucie oraz kultywowanie więzi międzyludzkich wewnątrz społeczności”.

PenPlace, zdj. NBBJ

Projekt PenPlace obejmuje zarówno główny budynek siedziby – The Helix, jak i okalające go przestrzenie. Zadbano o to, by na terenie siedziby firmy Amazon znalazło się wiele wysokiej jakości terenów zielonych, zachęcających do ćwiczeń, spacerów i odpoczynku w bliskości z naturą. Twórcy projektu, jak i inwestor wierzą w to, że wypoczęci, zrelaksowani i aktywni fizycznie pracownicy będą wykazywać się wyższym poziomem kreatywności i otwartości na innych.

PenPlace, zdj. NBBJ

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.