inteGRA. Konkurs na projekt placu zabaw dla dzieci

inteGRA. Konkurs na projekt placu zabaw dla dzieci

Materiały organizatora

Fundacja Integracja i PFR Nieruchomości zapraszają do udziału w konkursie inteGRA, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego, przystosowanego do potrzeb użytkowników i angażującego placu zabaw.

Obiekt o powierzchni 390 metrów kwadratowych ma powstać przy ul. Korczaka w Katowicach. Uczestnicy powinni wziąć pod uwagę lokalizację projektu i dostosować do niej swoje decyzje projektowe.

„Celem projektu jest stworzenie przyjaznej przestrzeni osiedlowej – wspólnego, ogólnodostępnego, ciekawego i różnorodnego miejsca, służącego zabawie, rekreacji i integracji pokoleń. Zadaniem uczestników Konkursu jest zaproponowanie nowych, funkcjonalnych i atrakcyjnych przestrzennie oraz wizualnie sposobów zagospodarowania placu zabaw. Rozwiązania mogą być oparte o elementy autorskie, nowatorskie oraz standardowe i dostępne na rynku, z uwzględnieniem maksymalnego budżetu.  Całe założenie powinno uwzględniać potrzeby wszystkich użytkowników, z uwzględnieniem różnorodności wiekowej, różnego stopnia sprawności itp. 

Uczestnicy konkursu powinni zaproponować nie tylko nowatorskie elementy wyposażenia placu zabaw, ale również autorskie funkcje zabawowe, rekreacyjne oraz integracyjne, poprzez wykreowanie naturalnego krajobrazu, który stanie się równoważnym i istotnym elementem przestrzeni placu zabaw jak i osiedla mieszkalnego. Szczególnie Istotny   wpływ na ocenę będzie miało użycie takich elementów kompozycji jak: kolor, faktura, dźwięk, zapach” – piszą organizatorzy.

Termin składania zgłoszeń do konkursu mija 7 lipca 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora. 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.