Organizatorzy Łódź Design Festival, choć byli zmuszeni zmienić datę wydarzenia na jesień tego roku, nie ustają w poszukiwaniu tematów i motywów, które zaskoczą uczestników i zachęcą ich do refleksji nad zadaniami współczesnego projektowania. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia jest PROGRES! – wystawy, prelekcje i wykłady odpowiedzą na pytanie, jak zaprojektować lepszą, bezpieczniejszą, przyjaźniejszą ludziom i środowisku przyszłość.
Jako organizatorzy Łódź Design Festival 2020 wspieramy działania, których celem jest aktywne poprawianie jakości naszego życia, testowanie nowych projektów, ulepszanie istniejących rozwiązań i tworzenie produktów lepiej dostosowanych do dzisiejszego świata. Uważamy, że znaleźliśmy się w miejscu, w którym nie sposób się po prostu zatrzymać, zrezygnować z udogodnień, jakie przyniósł nam postęp cywilizacyjny i powrócić do mitycznego stanu natury. Czy rozwiązaniem naszych najpilniejszych problemów będzie zaplanowany postwzrost, zaprojektowanie nowych sposobów wytwarzania i użytkowania dóbr konsumpcyjnych, przełom w tworzeniu nowych materiałów czy może kolejna rewolucja przemysłowa?” – czytamy na stronie wydarzenia.
Festiwal odbędzie się w formie hybrydowej. Część zaplanowanych wydarzeń będzie miała miejsce w wyjątkowych miejscach na mapie Łodzi, inne zaś będą dostępne w formie online. Pomieszanie platform, które umożliwią wymianę myśli i pomysłów między uczestnikami, nie jest jednak według organizatorów utrudnieniem i przykrą koniecznością. Hybrydowość wydarzenia traktują bowiem jako zaletę i pretekst do ukazania, jak wiele twarzy ma projektowanie. „Realne połączymy z wirtualnym, artystyczne z konsumpcyjnym, prezentację nowych produktów z eksperymentem i tworzeniem prototypów, a promocję najlepszych polskich wdrożeń z krytyczną analizą funkcjonujących rozwiązań. Postawiliśmy na hybrydowość, która pozwala nam zadbać o to, co teraz najistotniejsze” – mówią.
ŁDF odbędzie się w weekend od 17 do 20 września 2020 r. Harmonogram wydarzeń oraz więcej informacji na stronie organizatora.
Zaprojektowana przez studio Atkins nowa szkoła średnia w West Sussex otrzymała pozwolenie na budowę od Rady Hrabstwa. Szkoła zostanie zbudowana w ramach nowej inwestycji Homes England w Brookleigh w pobliżu Burgess Hill i zaoferuje usługi edukacyjne dla 900 lokalnych dzieci.
Rusza konkurs na projekt domu dla współczesnego nomada, Movable House. Uczestnicy będą mieli okazję pokazać swoją kreatywność i zrozumienie różnych, często niestandardowych, stylów życia.
Pogmatwana historia tego oryginalnego domu położonego w miejscowości nieopodal Szczecina zakończyła się happy endem. Jest to zasługą architektów z REFORM Architekt, którzy do ukończonego w ubiegłym roku projektu podeszli z odwagą, proponując inwestorowi nietuzinkowe rozwiązania. RE: TRIANGLE HOUSE to wyjątkowy budynek, który swoją formą wyróżnia się na tle innych współczesnych domów.
Lissoni Casal Riberio, studio włoskiego architekta Piero Lissoniego opublikowało wizualizację Skylines Tower, nowatorskiego wieżowca w Nowym Jorku. Lissoni chciał stworzyć miejsce, które będzie wspierać tworzenie samowystarczalnej społeczności i pozwoli mieszkańcom na założenie „pionowej farmy miejskiej”. Wieża, dzięki użyciu odpowiednich systemów, będzie dysponowała własną energią elektryczną i innymi zasobami, które uniezależnią ją od reszty miasta.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.