Bombaj Masala Praga Tapas Bar, czyli najnowsza realizacja pracowni A8 ARCHITEKTURA
Bombaj Masala Praga Tapas Bar, czyli najnowsza realizacja pracowni A8 ARCHITEKTURA
Wnętrze restauracji Bombaj Masala Praga Tapas&Bar to przestrzeń rozświetlona blaskiem Indii oraz parametryczną strukturą z miedzianych rurek.
Bombaj Masala Praga Tapas&Bar usytuowany jest w Centrum Praskim Koneser, w zabytkowej części kompleksu obiektów mieszkalnych, biurowych i kulturalno-rozrywkowych znajdującego się na terenie dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” na Pradze-Północ w Warszawie, w budynku B – dawnej butelkowni.
W marcu 2019 r. dobiegła końca trwająca ponad dwa lata realizacja wnętrza restauracji, które mieści trzy główne przestrzenie przeznaczone dla gości: salę główną, vip room oraz kids room. Na uwagę zasługuje również kuchnia widoczna z sali głównej, żeby klienci mogli obserwować proces powstawania każdego serwowanego przez restaurację dania.
Projektanci z A8 zdecydowali się zachować oryginalne ceglane ściany, które dodatkowo zostały poddane odświeżeniu oraz impregnacji. Resztę ścian wykonano w dekoracyjnym betonowym tynku stanowiącym delikatne tło dla wyrazistych dekoracji. Natomiast posadzka skomponowana jest z sześciu, skontrastowanych ze sobą kolorów drewna.
Istotnym elementem wystroju restauracji jest sufit zbudowany z 1760 miedzianych rur zawieszonych na różnej wysokości. Jego połyskliwy, indyjski charakter nadaje pomieszczeniu wyrazistości.
Od strony wejścia do lokalu, wzdłuż ścian, rozmieszczono wygodne siedziska, których kolorystyka kontrastuje z kolorytem cegły oraz betonu. Dodatkowo we wnętrzu zamontowano wykonane na zamówienie grafiki charakteryzujące się żywymi barwami i nawiązujące swoją estetyką do motywów rodem z Indii.
Jak zauważają twórcy projektu: „Gdy myślimy o Indiach nasuwa nam się jedno skojarzenie – wyraziste smaki, wielobarwne tkaniny i metalowe ozdoby. Smak i kolor Indii zamknięty w koncepcji aranżacji wnętrz to był nasz cel”.
Luksusowa marka Louis Vuitton podbiła serca klientów na całym świecie nie tylko najwyższej jakości produktami, ekstrawagancją i klasą, ale również dbałością o każdy, nawet najmniejszy detal. Poznaj niezwykły fenomen fasad butików Louis Vuitton i wkrocz do świata mody, elegancji i sztuki!
Oto druga część naszej prezentacji najlepszych dwunastu produktów do aranżacji i wykończenia wnętrz wybranych przez architektów i projektantów w konkursie Dobry Design 2020:
5 grudnia 2019 r. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie miała miejsca gala, podczas której jury składające się z ponad 150 specjalistów wręczyło nagrody w plebiscycie produktów do aranżacji i wykończenia wnętrz. Zaproszeni architekci oraz projektanci przyznali nagrody i wyróżnienia w 12 kategoriach.
Zawód architekta jest uważany za prestiżowy, a w dodatku kusi ciekawymi perspektywami. Zdobywając wykształcenie w tym kierunku, można projektować różnego rodzaju budynki oraz przestrzenie, każdy architekt ma bowiem inną specjalizację. Można zajmować się tworzeniem projektów obiektów przemysłowych lub komercyjnych (stadiony, centra handlowe, kina, teatry, sale koncertowe itp.), a także domów mieszkalnych – zarówno tych wielo- jak i jednorodzinnych. Można również zająć się aranżacją wnętrz albo zagospodarowaniem przestrzennym całych dużych terenów, a nawet renowacją zabytków. Aby móc jednak zdecydować się na specjalizację, trzeba najpierw ukończyć studia wyższe.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.