Muzeum Audemars Piguet zostanie otwarte w maju 2020

Muzeum Audemars Piguet zostanie otwarte w maju 2020

Musée Atelier Audemars Piguet, zdj. BIG

Muzeum zaprojektowane przez Bjarke Ingels Group dla szwajcarskiego zegarmistrza Audemars Piguet zostanie otwarte dla publiczności w maju tego roku. Spiralny szklany pawilon, wtopiony w górski krajobraz, zabierze odwiedzających w podróż przez 139-letnią historię firmy.

Projekt Bjarke Ingels Group dla Audemars Piguet ma na celu przekazanie dziedzictwa kunsztu szwajcarskiej marki zegarków. Projekt obejmuje przestrzeń wystawową dla muzeum oraz pensjonat. Musée Atelier Audemars Piguet, bo tak brzmi pełna nazwa muzeum, składa się z dwóch pochyłych spirali przypominających sprężynę zegarka.

Museum-1
Musée Atelier Audemars Piguet, zdj. Giulio Ghirardi 

„Kiedy po raz pierwszy odwiedziłem siedzibę Audemars Piguet, zobaczyłem zegarek, który nazywa się montre mystérieuse. Patrząc na niego, nie można zrozumieć, co trzyma tarczę w miejscu” – mówi Bjarke Ingels. Właśnie to doświadczenie zainspirowało architektów do  stworzenia projektu, który sprawia wrażenie „jakby wielka mosiężna sprężyna lewitowała nad głowami zwiedzających. Niezwykłość tego projektu tkwi w niedopowiedzeniach” – dodaje architekt.

Museum-2
Musée Atelier Audemars Piguet, zdj. Giulio Ghirardi 

 

Museum-5
Musée Atelier Audemars Piguet, zdj. Giulio Ghirardi 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.