NVG Contemporary. Nowoczesna galeria sztuki w Melbourne

NVG Contemporary. Nowoczesna galeria sztuki w Melbourne

NVG Contemporary, zdj. Angelo Candalepas and Associates

Australijska firma architektoniczna Angelo Candalepas and Associates została wybrana przez Narodową Galerię Wiktorii do zaprojektowania budynku NGV Contemporary, największej australijskiej galerii poświęconej sztuce współczesnej i wzornictwu. W budynku znajdzie się ponad 13 000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej.

Plac, na którym stanie budynek, połączy dzielnicę Melbourne Arts z szerszym sąsiednimi zabudowaniami. Zwycięski projekt zakłada budowę monumentalnego budynku z dużymi łukowymi wejściami – jest to nawiązanie do klasycznego budownictwa i dziedzictwa kulturowego miasta. Wschodnia fasada zostanie uzupełniona o wielopoziomowe tarasy, które połączą piętra budynku i pozwolą gościom na podziwianie panoramy miasta.

 NVG Contemporary, zdj. Angelo Candalepas and Associates

 

Głównymi założeniami Angelo Candalepas and Associates było stworzenie ogromnego budynku, łączącego różnorodne przestrzenie, w tym elastyczne galerie wyposażone w najnowocześniejsze systemy wystawiennicze, które pozwolą NGV prezentować znaczące dzieła sztuki współczesnej autorstwa australijskich i zagranicznych artystów. Celem projektu była również promocja kultury i sztuki, dlatego budynek zapewni przestrzenie edukacyjne, pracownie artystyczne i laboratoria, w których będą mogli pracować konserwatorzy dzieł sztuki.

 NVG Contemporary, zdj. Angelo Candalepas and Associates

 

W galerii znajdzie się również miejsce na rekreację i spotkania towarzyskie, takie jak duża kawiarnia bezpośrednio połączona z rozbudowanym parkiem oraz nowy sklep z produktami sygnowanymi marką NGV.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.