Turn Back Time

Turn Back Time

Plakat wydarzenia

Czy da się przenieść współczesne miasto, przystosowane do potrzeb człowieka żyjącego wśród zaawansowanej technologii, w realia historyczne? Jak wyglądałoby połączenie wysoko rozwiniętych mechanizmów cyfrowych z estetyką dawnych miast? Odpowiedzi na te pytania szukają organizatorzy konkursu Turn Back Time.

Główną ideą przyświecającą konkursowi jest przeniesienie współczesnego postrzegania tkanki miejskiej na zupełnie inne realia. Uczestnicy mają wyobrazić sobie, jak wyglądała architektura w alternatywnej wersji przeszłości – uczestnictwo w rywalizacji będzie zatem wymagać od nich ogromnych pokładów niemal dziecięcej kreatywności.

Co by było, gdybyśmy mieli maszynę czasu, która przeniosłaby całą współczesną cywilizację do dawnych czasów? Jak wyglądałyby nasze społeczności, gdybyśmy w trakcie rozwoju cywilizacji podjęli wybory zupełnie inne od tych, które podjęliśmy w rzeczywistości? Czy możemy porzucić przyjętą z góry koncepcję środowiska miejskiego i połączyć rzeczywistość dawnych dni z teraźniejszością?” – pytają organizatorzy konkursu.

Konkurs ma charakter międzynarodowy i będzie prowadzony w języku angielskim. Do udziału zaproszeni są zarówno pojedynczy uczestnicy, jak i całe zespoły. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne, których suma wynosi 24 tys. USD. Termin rejestracji upłynie 15 kwietnia, prace natomiast przesyłać można do 17 kwietnia.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.