55 Bishopgate. Projekt Arney Fender Katsalidis

55 Bishopgate. Projekt Arney Fender Katsalidis

55 Bishopgate, zdj. Arney Fender Katsalidis

Studio architektoniczne Arney Fender Katsalidis opublikowało wizualizacje 60-piętrowego wieżowca o nazwie 55 Bishopsgate, który stanie w Londynie. Jeżeli realizacja projektu powiedzie się, 270-metrowy budynek ma szansę zostać jednym z najwyższych w Wielkiej Brytanii.

Wieża 55 Bishopsgate została zaprojektowana jako pierwszy budynek stołecznego Renewal Opportunity Area – miejsca wyznaczonego przez władze miasta, w którym możliwa będzie budowa wysokich budynków komercyjnych. „Projekt ma na celu maksymalizację możliwości terenu, który znajduje się w obszarze oznaczonym przez Corporation of London jako odpowiednie miejsce do budowy wieżowców”- oświadczają twórcy projektu.

55 Bishopgate, zdj. Arney Fender Katsalidis

 

AFK Studios, projektując budynek, opierało formy architektoniczne na organicznych kształtach takich jak muszle i liście. „Projekt czerpie inspirację z natury oraz z ciągu Fibonacciego, ciągu liczbowego występującego w strukturach organizmów naturalnych w wielu formach i skalach” – wyjaśnił rzecznik studia. „Zastosowanie tych samych zasad matematycznych, które wpływają na geometrię i wydajność konstrukcji występujących w przyrodzie w połączeniu z wykorzystaniem współczesnych cyfrowych metod projektowania zapewniło optymalne rozmieszczenie i wykorzystanie wszystkich elementów konstrukcyjnych”.

55 Bishopgate, zdj. Arney Fender Katsalidis

 

Projekt 55 Bishopsgate jest w stanie zapewnić miastu ponad 70 000 metrów kwadratowych elastycznej przestrzeni biurowej. Budynek ma 60 pięter, z których dolne otwierają się na okolicę, a te na samej górze oferują wyjątkowe widoki na panoramę miasta. „Dach budynku zapewni wyjątkową przestrzeń publiczną, która da mieszkańcom możliwość wytchnienia od tętniącego życiem miasta” – mówią architekci.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.