Studio architektoniczne Arney Fender Katsalidis opublikowało wizualizacje 60-piętrowego wieżowca o nazwie 55 Bishopsgate, który stanie w Londynie. Jeżeli realizacja projektu powiedzie się, 270-metrowy budynek ma szansę zostać jednym z najwyższych w Wielkiej Brytanii.
Wieża 55 Bishopsgate została zaprojektowana jako pierwszy budynek stołecznego Renewal Opportunity Area – miejsca wyznaczonego przez władze miasta, w którym możliwa będzie budowa wysokich budynków komercyjnych. „Projekt ma na celu maksymalizację możliwości terenu, który znajduje się w obszarze oznaczonym przez Corporation of London jako odpowiednie miejsce do budowy wieżowców”- oświadczają twórcy projektu.
55 Bishopgate, zdj. Arney Fender Katsalidis
AFK Studios, projektując budynek, opierało formy architektoniczne na organicznych kształtach takich jak muszle i liście. „Projekt czerpie inspirację z natury oraz z ciągu Fibonacciego, ciągu liczbowego występującego w strukturach organizmów naturalnych w wielu formach i skalach” – wyjaśnił rzecznik studia. „Zastosowanie tych samych zasad matematycznych, które wpływają na geometrię i wydajność konstrukcji występujących w przyrodzie w połączeniu z wykorzystaniem współczesnych cyfrowych metod projektowania zapewniło optymalne rozmieszczenie i wykorzystanie wszystkich elementów konstrukcyjnych”.
55 Bishopgate, zdj. Arney Fender Katsalidis
Projekt 55 Bishopsgate jest w stanie zapewnić miastu ponad 70 000 metrów kwadratowych elastycznej przestrzeni biurowej. Budynek ma 60 pięter, z których dolne otwierają się na okolicę, a te na samej górze oferują wyjątkowe widoki na panoramę miasta. „Dach budynku zapewni wyjątkową przestrzeń publiczną, która da mieszkańcom możliwość wytchnienia od tętniącego życiem miasta” – mówią architekci.
Studio architektoniczne Snøhetta i Uniwersytet Dartmouth ujawnili zdjęcia nadchodzącej rozbudowy należącego do uczelni Hopkins Center of the Arts w Hanover w New Hampshire. Projekt ma na celu modernizację istniejącego centrum sztuki i stworzenie nowych przestrzeni, zachęcających do odwiedzenia artystycznego kampusu uczelni.
Minęło 75 lat odkąd Stany Zjednoczone zbombardowały Hiroszimę i Nagasaki, zabijając ponad 100 000 ludzi, z których większość stanowili cywile. Bombardowanie Nagasaki było drugim i ostatnim przypadkiem, w którym Stany użyły broni jądrowej w walce. Prace nad opracowaniem idealnego środka masowej zagłady nie zakończyły się jednak na tym. Teraz, gdy sytuacja na arenie międzynarodowej pogarsza się z powodu licznych konfliktów i kryzysów, świat po raz kolejny obawia się ataków tego typu. Organizatorzy konkursu, którzy otwarcie popierają zakaz używania broni jądrowej przez państwa, zwracają się do międzynarodowej społeczności architektów z prośbą o nadesłanie projektów The Last Nuclear Bomb Memorial – pomnika tych, którzy zginęli w skutek wybuchu ostatniej bomby nuklearnej.
Studia C+S Architects i Citizenstudio zwyciężyły konkurs Face of Renovation, którego przedmiotem były projekty przebudowy poszczególnych dzielnic Moskwy. Konkurs miał na celu wyłonienie najlepszych planów przebudowy, które wzbogacą miasto i ułatwią życie jego mieszkańców. Projekt C+S Architects i Citizenstudio przedstawia przebudowę osiedla Metrogorodok.
Ruszyła rejestracja do kolejnej edycji międzynarodowego konkursu World Design Awards. Organizatorzy konkursu jak co roku dbają o to, by architekci i projektanci spośród wielu dostępnych kategorii mogli wybrać tę, w której czują się najpewniej. WDA wyłoni najlepszych spośród projektantów i otworzy im drzwi do światowej kariery w świecie architektury.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.