Komunikacja i natura. Guangming Hub

Komunikacja i natura. Guangming Hub

Guangming Hub, zdj. Foster + Partners

Pracownia Foster + Partners zaprezentowała w ostatnich dniach zwycięski projekt nowego kompleksu w Chinach. Centrum miasta, o którym mowa, Guangming Hub, znajduje się na drodze szybkiej kolei łączącej Hongkong, Shenzhen i Kanton. Projekt Foster + Partners przedstawia „inteligentne miasto, które wspiera transport ludzi i towarów dzięki solidnej infrastrukturze, efektywnym sieciom transportowym, niezawodnym usługom publicznym i bujnej zieleni”.

Guangming Hub to „współczesne centrum miasta”, którego sercem jest zrównoważony węzeł transportowy. Projektując, architekci korzystali z najnowszych zdobyczy technologii, które pomogły im w opracowaniu idealnych proporcji, form i funkcji przestrzeni miejskiej. Centrum połączy ze sobą linie metra, mosty powietrzne oraz wygodne ścieżki dla rowerzystów i pieszych.

Guangming Hub, zdj. Foster + Partners

 

Grant Brooker z Foster + Partner utrzymuje, że „bogato zagospodarowane centrum miasta, po którym można spacerować, bezproblemowo połączy się z inteligentnym, autonomicznym systemem transportowym, oferując dobre samopoczucie i wygodę oraz dynamiczne połączenia między dzielnicami i miastami”.

Guangming Hub, zdj. Foster + Partners

 

„Główną ideą jest wykorzystanie naturalnego piękna tego miejsca, poprzez włączenie bujnego lokalnego krajobrazu w infrastrukturę, która zaoferuje żywe doświadczenia gościom i mieszkańcom. Będzie to leśna brama do Shenzhen”- dodaje Young Wei-Yang Chiu z Foster + Partners. Rzeczywiście, w projekcie Guangming Hub pierwsze skrzypce gra naturalna zieleń połączona z praktycznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Rozwiązanie tego typu jest doskonałym remedium na niewygody szybkiego życia w wielkim mieście – te kilkadziesiąt minut spędzone na podróży z jednego miejsca do drugiego mogą stać się momentem relaksu i powrotu do korzeni.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.