Schody do morza. Instalacja artystyczna Traelvikosen Scenic Route
Studio architektoniczno-projektowe Snøhetta zaprojektowało kamienną ścieżkę, która została zrealizowana u wybrzeży Norwegii. Instalacja symbolizuje upływ czasu.
Pracownia Foster + Partners zaprezentowała w ostatnich dniach zwycięski projekt nowego kompleksu w Chinach. Centrum miasta, o którym mowa, Guangming Hub, znajduje się na drodze szybkiej kolei łączącej Hongkong, Shenzhen i Kanton. Projekt Foster + Partners przedstawia „inteligentne miasto, które wspiera transport ludzi i towarów dzięki solidnej infrastrukturze, efektywnym sieciom transportowym, niezawodnym usługom publicznym i bujnej zieleni”.
Guangming Hub to „współczesne centrum miasta”, którego sercem jest zrównoważony węzeł transportowy. Projektując, architekci korzystali z najnowszych zdobyczy technologii, które pomogły im w opracowaniu idealnych proporcji, form i funkcji przestrzeni miejskiej. Centrum połączy ze sobą linie metra, mosty powietrzne oraz wygodne ścieżki dla rowerzystów i pieszych.
Grant Brooker z Foster + Partner utrzymuje, że „bogato zagospodarowane centrum miasta, po którym można spacerować, bezproblemowo połączy się z inteligentnym, autonomicznym systemem transportowym, oferując dobre samopoczucie i wygodę oraz dynamiczne połączenia między dzielnicami i miastami”.
„Główną ideą jest wykorzystanie naturalnego piękna tego miejsca, poprzez włączenie bujnego lokalnego krajobrazu w infrastrukturę, która zaoferuje żywe doświadczenia gościom i mieszkańcom. Będzie to leśna brama do Shenzhen”- dodaje Young Wei-Yang Chiu z Foster + Partners. Rzeczywiście, w projekcie Guangming Hub pierwsze skrzypce gra naturalna zieleń połączona z praktycznymi i nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi. Rozwiązanie tego typu jest doskonałym remedium na niewygody szybkiego życia w wielkim mieście – te kilkadziesiąt minut spędzone na podróży z jednego miejsca do drugiego mogą stać się momentem relaksu i powrotu do korzeni.
Studio architektoniczno-projektowe Snøhetta zaprojektowało kamienną ścieżkę, która została zrealizowana u wybrzeży Norwegii. Instalacja symbolizuje upływ czasu.
Najnowszy projekt OMA, Prestige Liberty Towers, prowadzony przez architektów Iyada Alsakę, Adrianne Fisher i Waela Sleimana, powstanie już niebawem w Bombaju w Indiach. Oczekuje się, że kompleks wież, który stanie na dawnym terenie poprzemysłowym, zostanie ukończony w 2025 roku.
Gottfried Böhm, pierwszy niemiecki architekt, który otrzymał nagrodę Pritzkera, zmarł w wieku 101 lat. O śmierci architekta doniosły dzienniki „Deutsche Welle” i „WDR”.
Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP oddział Katowice oraz Śląska Okręgowa Izba Architektów zapraszają do udziału w konkursie Architektura Roku Województwa Śląskiego - rok 2020. Konkurs, objęty patronatem Marszałka Województwa Śląskiego ma na celu wyłonienie najlepszych realizacji architektonicznych powstałych w bieżącym roku na terenie Śląska i poza nim.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.