Abide. Konkurs na pomnik

Abide. Konkurs na pomnik

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Abide, którego przedmiotem będzie projekt pomnika poświęconego ofiarom suszy. Obiekt powinien mieć też zastosowanie funkcjonalne, ma bowiem pełnić funkcję stacji uzdatniania wody.

Projekt pomnika powinien być inspirowany wodą i jej właściwościami, a jego budowa pozwolić na efektywne wykorzystanie dostępnych w regionie zasobów wodnych. Równie ważna jak układ funkcjonalny jest estetyka projektu. Centrum nie może mieć negatywnego wpływu na teren, na którym jest budowane. Społeczne, polityczne lub kulturowe powiązania z formą projektu powinny być dobrze poznane i zrozumiane przez projektanta” – czytamy na stronie organizatora.

Konkurs ma charakter koncepcyjnego, zwycięskie projekty nie będą realizowane. Na zwycięzców czekają jednak nagrody pieniężne. Termin składania zgłoszeń do konkursu mija 28 marca 2022 roku.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.