Akademia Muzyczna Camerino

Akademia Muzyczna Camerino

Akademia Muzyczna w Camerino, zdj. Moreno Maggi

Alvisi Kirimoto wraz z organizacją Andrea Bocelli Foundation i studiem Harcome ukończyły nową Akademię Muzyczną Camerino we Włoszech. Przebudowany gmach odznacza się współczesnym, minimalistycznym projektem. Rewitalizacja budynku Akademii została przeprowadzona w związku ze zniszczeniami związanymi z trzęsieniem ziemi w środkowych Włoszech, które miało miejsce w 2016 roku.

Piękno tego projektu polega w dużej mierze na tym, że jest on wynikiem wspólnego procesu twórczego, w ramach którego współpracowaliśmy z młodym architektem Andreą Gianfelici, Andrea Bocelli Foundation i lokalną społecznością. Udało nam się stworzyć wyjątkowy projekt” - mówi architekt Massimo Alvisi. Twórcy projektu wierzą, że projekt nie tylko przywróci Camerino wizytówkę miasta z jedną z najlepszych szkół muzycznych w kraju, ale również nada okolicy nową tożsamość architektoniczną.

Akademia Muzyczna w Camerino, zdj. Moreno Maggi

 

Łączna użytkowa powierzchnia nowoczesnego budynku wynosi ok. 700 metrów kwadratowych. Położony na zboczu budynek bawi się z postrzeganiem obserwatora, sprawiając wrażenie nieregularnego i niestabilnego. Nachylona fasada przyciąga wzrok białymi ażurowymi panelami, które zostały zestawione z filarami z betonu. Połączenie to nadaje całości surowego, nowoczesnego charakteru. „Pomysł, który przyświecał nam przy tworzeniu tego projektu, to stworzenie bryły, która zachwyca z daleka, jak i z bliska. Fasada została zainspirowana fakturą chmur, chcieliśmy, by przypominała ona niebo” – mówi Alvisi.

Akademia Muzyczna w Camerino, zdj. Moreno Maggi

 

Gmach Akademii okalają zacienione ogrody i plac – będą one dostępne zarówno dla nauczycieli i uczniów, jak i innych okolicznych mieszkańców. Sam budynek pomieści duże audytorium, dziewięć dużych sal lekcyjnych i kilkanaście mniejszych.

źródło: worldarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.