Apartamentowiec w Sopocie

Apartamentowiec w Sopocie

Apartamentowiec w Sopocie, zdj. INTERURBAN

Grupa INTERURBAN przedstawia projekt wyjątkowego apartamentowca, który powstanie w jednym z najchętniej wybieranych przez turystów nadmorskim kurorcie – Sopocie. Nawiązująca do sąsiedniej wiekowej zabudowy fasada, dzięki staraniom architektów, zachowuje nowoczesny charakter.

Zaprojektowany przez studio INTERURBAN budynek znajduje się w miejscu, które pozwoli lokatorom na bliskość centrum Sopotu, gdy będą mieli ochotę uczestniczyć w życiu miasta, jak i na nieograniczony kontakt z przyrodą. Inwestycja powstanie bowiem nieopodal rezerwatu przyrody Zajęcze Wzgórze, którego malownicze krajobrazy zachęcają do długich spacerów i innych form aktywności fizycznej.

Apartamentowiec w Sopocie, zdj. INTERURBAN

 

Apartamentowiec został zaprojektowany na planie prostokąta. Bryła zostanie zwieńczona dwuspadowym dachem, co pomoże jej wtopić się w historyczną zabudowę. Do lokalnego kontekstu nawiązują również ażurowe balkony i drewniane wykończenia w kolorze seledynowym. Obiekt o powierzchni 460 metrów kwadratowych zaoferuje lokatorom cztery przestronne apartamenty, po dwa na każdej kondygnacji. Każde z mieszkań będzie miało do dyspozycji przestronny taras – idealne miejsce spotkań w ciepłe, letnie wieczory.

Apartamentowiec w Sopocie, zdj. INTERURBAN

 

Aby jeszcze bardziej połączyć budynek z przylegającymi do niego terenami, architekci postawili na obszerne przeszklenia ścienne. Dzięki temu wnętrza zostaną dobrze doświetlone, a mieszkańcy będą mieli okazję podziwiać rozciągający się z nich widok na okolicę.

Apartamentowiec w Sopocie, zdj. INTERURBAN

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.