Playground-E 2.0. Konkurs
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Playground-E 2.0, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego placu zabaw.
Grupa INTERURBAN przedstawia projekt wyjątkowego apartamentowca, który powstanie w jednym z najchętniej wybieranych przez turystów nadmorskim kurorcie – Sopocie. Nawiązująca do sąsiedniej wiekowej zabudowy fasada, dzięki staraniom architektów, zachowuje nowoczesny charakter.
Zaprojektowany przez studio INTERURBAN budynek znajduje się w miejscu, które pozwoli lokatorom na bliskość centrum Sopotu, gdy będą mieli ochotę uczestniczyć w życiu miasta, jak i na nieograniczony kontakt z przyrodą. Inwestycja powstanie bowiem nieopodal rezerwatu przyrody Zajęcze Wzgórze, którego malownicze krajobrazy zachęcają do długich spacerów i innych form aktywności fizycznej.
Apartamentowiec został zaprojektowany na planie prostokąta. Bryła zostanie zwieńczona dwuspadowym dachem, co pomoże jej wtopić się w historyczną zabudowę. Do lokalnego kontekstu nawiązują również ażurowe balkony i drewniane wykończenia w kolorze seledynowym. Obiekt o powierzchni 460 metrów kwadratowych zaoferuje lokatorom cztery przestronne apartamenty, po dwa na każdej kondygnacji. Każde z mieszkań będzie miało do dyspozycji przestronny taras – idealne miejsce spotkań w ciepłe, letnie wieczory.
Aby jeszcze bardziej połączyć budynek z przylegającymi do niego terenami, architekci postawili na obszerne przeszklenia ścienne. Dzięki temu wnętrza zostaną dobrze doświetlone, a mieszkańcy będą mieli okazję podziwiać rozciągający się z nich widok na okolicę.
Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Playground-E 2.0, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego placu zabaw.
W podkrakowskiej Woli Justowskiej stanęła wyjątkowa inwestycja projektu firm Noww Studio i Wojtyś Wójtowicz Architekci. Koncepcja nowoczesnej willi opiera się na niezwykle udanym połączeniu dwóch materiałów - betonu i drewna. Dzięki przemyślanemu planowi i dużemu wyczuciu bryły zespołowi architektów udało się stworzyć lekką bryłę, będącą wizytówką dobrego smaku i ponadczasowej elegancji.
Zespół z biura Libido Architekci został postawiony przez wyzwaniem zaprojektowania domu jednorodzinnego, który zmieści się na wyjątkowo wąskiej działce. Ziemia, w której posiadaniu był inwestor miała bowiem wymiary 10 metrów na 30 metrów. Specyficzna działka stała się dla architektów pretekstem do zaprojektowania nowoczesnej, zaskakującej bryły.
Studio architektoniczne theMAAK zaprezentowało nową instalację w ramach programu Design & Make w Kapsztadzie w Południowej Afryce.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.