Playground-E 2.0. Konkurs

Playground-E 2.0. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie Playground-E 2.0, którego przedmiotem jest projekt nowoczesnego placu zabaw.

Koncepcja dziecięcej zabawy jako elementu rozwoju została opracowana przez Fredericka Frodela i od tego czasu place zabaw stanowią znaczną część naszego społeczeństwa. Pierwszy plac zabaw został otwarty w 1821 roku dla sali gimnastycznej. Inspirowany koncepcją Frodela, plac był dobrze wyposażony w sprzęt gimnastyczny. Niedługo później powstało więcej miejsc do zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu.

Place zabaw były istotną częścią naszych lat dzieciństwa. Było to miejsce, w którym można było swobodnie przebywać i bawić się z rówieśnikami po szkole lub w weekend. Zapewniało ono bezpieczne środowisko bez ciągłej kontroli ze strony rodziców. To miejsce, w którym zawiązały się wieloletnie przyjaźnie, pierwsze miłości, pełniło rolę również przestrzeni zielonej na osiedlach.

Wyzwaniem projektowym w konkursie jest ponowne przemyślenie typologii placów zabaw. Celem jest tworzenie propozycji placu zabaw, który uwzględnia najnowsze trendy w projektowaniu, technologii oraz pedagogice. Projekt powinien uwzględniać możliwość zachowania odstępu społecznego, aby uniknąć zarażeń chorobami sezonowymi.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, ma charakter koncepcyjny. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.