Architektura i natura. Willa w Woli Justowskiej

Architektura i natura. Willa w Woli Justowskiej

Dom w Woli Justowskiej, zdj. Noww Studio

W podkrakowskiej Woli Justowskiej stanęła wyjątkowa inwestycja projektu firm Noww Studio i Wojtyś Wójtowicz Architekci. Koncepcja nowoczesnej willi opiera się na niezwykle udanym połączeniu dwóch materiałów - betonu i drewna. Dzięki przemyślanemu planowi i dużemu wyczuciu bryły zespołowi architektów udało się stworzyć lekką bryłę, będącą wizytówką dobrego smaku i ponadczasowej elegancji.

Jak mówią architekci, inwestor marzył o domu dużym, prywatnym, wygodnym i luksusowym, a jednocześnie dobrze korespondującym z naturalnym otoczeniem działki. W związku z tym zaproponowali oni projekt, w którym dbałość o szczegóły i czystość formy idzie w parze z kreatywnością i rozsądnym zarządzeniem dostępną przestrzenią.

Dom w Woli Justowskiej, zdj. Noww Studio

Dom w Woli Justowskiej wyraźnie dzieli się na dwie strefy. Parterowa, do której wykończenia użyto betonu, odznacza się monumentalnością, sprawia wrażenie ciężkiej i zamkniętej. Zupełnie inaczej prezentuje się druga, drewniana część domu. Dzięki drewnianym żyletkom umieszczonym na szklanej fasadzie doskonale wpisuje się w pełne drzew i zieleni otoczenie, kontrastując jednocześnie z betonową podstawą.

Dom w Woli Justowskiej, zdj. Noww Studio

Lekka, ażurowa konstrukcja górnej części ma przywodzić na myśl domek na drzewie, przenosząc mieszkańców w beztroskie i spokojne lata dzieciństwa, podczas gdy monolit parteru zapewni im pełną prywatność i bezpieczeństwo. Aby nie zaburzać harmonii współistniejących ze sobą brył, architekci postanowili umieścić garaż i inne pomieszczenia gospodarcze w podziemiach domu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.