Archipelag w Kopenhadze

Archipelag w Kopenhadze

Copenhagen Islands, zdj. Studio Foxtrot

Już niedługo każdy mieszkaniec Kopenhagi będzie mógł spędzić weekend na bezludnej wyspie. Projekt, którego realizacja nastąpi w najbliższym czasie, zakłada stworzenie rekreacyjnych wysepek w wielkim mieście.

W porcie w Kopenhadze powstać ma nowy obiekt wypoczynkowy – archipelag sztucznych wysp. Kompleks zaprojektowany przez australijskiego architekta Marshalla Blechera i duńskie Studio Fokstrot ma w założeniu wprowadzić do charakteru miasta nieco „dzikości i zabawy”.

Copenhagen Islands, zdj. Studio Foxtrot

Projektując archipelag pływających parków, architekci myśleli o stworzeniu miejsca doskonałego do relaksu, wędkowania lub oglądania gwiazd, słowem – wyciszenia się w otoczeniu natury, której tak bardzo brakuje mieszkańcom dużych miast. Użytkownicy, aby dostać się do wysepek, będą musieli wynająć łódkę albo kajak, lub też polegać na własnych umiejętnościach pływackich.

Projekt wspiera również ochronę środowiska naturalnego. Zakotwiczone do dna zbiornika wodnego wysepki będą wykonane ze stali i surowców pochodzących z recyklingu, pokrytych trwałym drewnem atestowanym przez Forest Stewardship Council.

Copenhagen Islands, zdj. Studio Foxtrot

„Na wyspach zostaną posadzone trawy, krzewy i drzewa, które w samym środku miasta zapewnią schronienie w dla mew, łabędzi, gołębi i kaczek. Spód wysp natomiast zapewni idealne środowisko dla wodorostów i mięczaków, które się do niego przyczepią. Dzięki temu te okolice staną się bardziej atrakcyjne dla ryb” – mówi Blecher.

 

źródło: worldarchitecture.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.