Firma Network of Architecture przedstawia wyjątkowy projekt Hub of Huts, obiektu wellness, który wydaje się przeczyć grawitacji. Projekt powstaje w luksusowym hotelu Hubertus położonym w Południowym Tyrolu.
Konstrukcja znajduje się blisko wystającego basenu ze szklanym dnem, który włoskie studio Network of Architecture stworzyło dla włoskiego kurortu w 2016 roku. Budynek Hub of Huts charakteryzuje się wyjątkowym projektem bazującym na idei lustrzanego odbicia. Jego dolna część jest doskonałym odbiciem górnej, dzięki czemu zatrzymuje wzrok. „Inspiracja czerpaliśmy z żywiołu wody” – mówi założyciel studia NOA Lukas Rungger.
„Pomyśleliśmy o aktywnościach, które można podejmować w wodzie, takich jak stanie, siedzenie, pływanie i nurkowanie do góry nogami. Każda z tych pozycji oferuje inną perspektywę, i z tej właśnie gry perspektyw zrodziła się idea projektu” – dodaje.
Hub of Huts znajduje się w południowo-wschodniej części hotelu Hubertus, tuż przy efektownym basenie. Obiekt jest dopełnieniem istniejącego kompleksu wellness, którego projekt sprzyja wyciszeniu i odzyskaniu równowagi emocjonalnej. „Rozmieszczenie mikrostruktur przypomina układ górskiej wioski” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt, podkreślając związek projektu z lokalną kulturą.
Tomoaki Uno Architects przedstawia projekt wyjątkowego domu jednorodzinnego Takamine-cho, który powstał w Nagoi w Japonii. Budynek zainspirowała forma azteckiej piramidy Tenayuca, znajdującej się w Dolinie Meksyku.
Modelowanie 3D jest jednym z ważniejszych wynalazków współczesnej technologii. Jego niekwestionowanym atutem jest szerokie zastosowanie, również w architekturze, budownictwie i projektowaniu. Platfoma cove.tool zaprasza studentów do udziału w warsztatach modelowania 3D i towarzyszącym im konkursie.
Organizatorzy konkursu Viktor Nilsen Open International Architecture Ideas Competition 2020 we współpracy z Narodowym Stowarzyszeniem Architektów Ukrainy zapraszają do udziału w międzynarodowym konkursie architektonicznym, którego celem będzie wyłonienie propozycji rewitalizacji Placu Wyzwolenia i budynku DASU w Mariupolu na Ukrainie.
Smutna wiadomość ze Słowacji. 29 kwietnia zmarł Vladimír Dedeček. Słowacki architekt odszedł w wieku 91 lat, pozostawiając po sobie imponujący dorobek – podczas całej kariery stworzył ponad 100 projektów. W jego portfolio znalazły się zarówno monumentalne budynki, jak i spersonalizowane, kameralne projekty domów mieszkalnych.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.