Architecture of the Apocalypse

Architecture of the Apocalypse

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Architecture of the Apocalypse, którego przedmiotem jest projekt obiektu, który ochroni grupę ludzi przed niszczycielskim działaniem środowiska po apokalipsie.

Niektórzy twierdzą, że Ziemia jest planetą skazaną na zagładę. Jeśli ludzie nie będą działać szybko, ludzkości grozi wymarcie. Naukowiec Steven Hawking przewidział, że do 2600 roku Ziemia zamieni się w gigantyczną kulę ognia, a ludzie będą musieli skolonizować inną planetę lub stanąć w obliczu wyginięcia. Ustalenia naukowca dały podwaliny wielu projektom oraz próbom zapobiegnięcia katastrofy, a także tego, aby po klęsce żywiołowej ludzkość mogła znaleźć nowy bezpieczny dom. Rozwiązaniem tego problemu wydaje się kolonizacja innej planety lub stworzenie bezpiecznych schronów tu, na Ziemi.

„Ziemska atmosfera, bliskość słońca i inne odpowiednie warunki nie tylko pozwalają żywym istotom przetrwać i ewoluować, ale także rozwijać się. Co, jeśli pewnego dnia obudzimy się i stwierdzimy, że Ziemia jest niegościnna dla wszystkiego, co przypomina życie, jakie znamy” – piszą organizatorzy konkursu. Pomimo tego, że jako ludzkość mamy jeszcze czas na ewakuację, już dziś powinniśmy myśleć o tym, jak poradzić sobie z nadchodzącą w dalszej perspektywie katastrofą.

Zaprojektuj przestrzeń, która pomoże przetrwać na Ziemi po klęsce żywiołowej. Obiekt ma stać się domem dla 160 osób i stwarzać im komfortowe warunku do rozwoju i życia, chroniąc ich przed niszczycielskim wpływem środowiska. „Może to być podwodna łódź ratunkowa, arka na poziomie morza, schron w kokonie wykopany głęboko na poziomie podziemnym, a nawet unoszący się w powietrzu hermetyczny balon. Twój dzisiejszy projekt może być pewnego dnia przepustką dla rasy ludzkiej do przetrwania i ponownej terraformacji Ziemi” – piszą organizatorzy.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.