OMA i Being Development dla Eindhoven w Holandii

OMA i Being Development dla Eindhoven w Holandii

VDMA, zdj. Proloog

Studio OMA we współpracy z firmą deweloperską Being Development wygrało konkurs na projekt przebudowy osiedla Van der Meulen-Ansemsterrein (VDMA). Dzielnica zostanie przekształcona w tętniące życiem centrum miasta z mieszkaniami, biurami i komfortowymi przestrzeniami publicznymi.

Dla Eindhoven VDMA jest miejscem szczególnym. Znajduje się w samym sercu miasta, w którym mieściła się niegdyś fabryka zapałek i parking. Zwycięski projekt szanuje tę przeszłość, a jednocześnie wykorzystuje pełny potencjał dzielnicy” – mówi Yasin Torunoglu, urzędniczka odpowiedzialna za planowanie przestrzenne gminy Eindhoven.

10_VDMA_-_Image_by_Proloog
VDMA, zdj. Proloog

Pierwsze przedsięwzięcie OMA w Eindhoven to przebudowa dawnych budynków przemysłowych na obszar wielofunkcyjny, który będzie wspierał kreatywne inicjatywy kulturalne, mieścił firmy zajmujące się innowacyjnymi technologiami oraz stwarzał możliwość zamieszkania w samym centrum miasta. Wraz z mieszkaniami, biurami i przestrzeniami publicznymi w projekcie znajdzie się między innymi mikro las miejski, w którym zostaną posadzone lokalnie występujące rośliny. Projekt zakłada stworzenie przeszklonych, doskonale doświetlonych, modułowych budynków.

11_VDMA_-_Image_by_OMA
VDMA, zdj. Proloog

„Jesteśmy bardzo dumni, że gmina Eindhoven wybrała nasz plan. Zwycięstwo naszego projektu jest ukoronowaniem intensywnych starań i ciężkiej pracy zespołowej. […] Dzięki VDMA chcemy unaocznić, że możliwe jest zapewnienie radykalnych innowacji i wdrażanie założeń ekologicznego rozwoju miejskiego w ramach projektu, który przyciągnie wielu mieszkańców i użytkowników” – mówi Basvan Damsays z Being Development.

13_VDMA_-_Image_by_Proloog
VDMA, zdj. Proloog

źródło: designboom.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.