Dom w Piasecznie autorstwa Kres Architekci

Dom w Piasecznie autorstwa Kres Architekci

Dom w Piasecznie, zdj. Kres Architekci

W swoim nowym projekcie studio Kres Architekci niezwykle skutecznie gra formą i kontrastem, dbając jednocześnie o prostotę i harmonię zestawionych ze sobą elementów. Dom w Piasecznie to budynek łączący spokojny minimalizm i efektowne, zaskakujące rozwiązania.

Dom zaprojektowany przez studio Kres Architekci wpisuje się w coraz bardziej popularny trend pokrywania elewacji budynków mieszkalnych ciemnymi materiałami i farbami. To rozwiązanie nadaje budynkowi niepowtarzalnego charakteru i ponadczasowej klasy. Część domu, która pokryta jest ciemnografitowym kolorem, nawiązuje do klasycznej formy domu z dwuspadowym dachem. Druga zaś, pomalowana na biało, utrzymana jest w stylistyce nowoczesnego, minimalistycznego pawilonu.

Dom w Piasecznie, zdj. Kres Architekci

Charakterystycznym elementem projektu jest niewielkie wewnętrzne patio z metalowymi schodami, prowadzącymi na porośnięty trawą dach. Tym sposobem mieszkańcy domu zyskują dodatkową przestrzeń na świeżym powietrzu, która zapewni im stuprocentową prywatność podczas wypoczynku. Kolejnym „ukrytym” miejscem służącym rekreacji jest basen umiejscowiony na piętrze -1. Architekci zadbali o to, by nie sprawiał wrażenia miejsca pod ziemią – jedna z jego ścian została przeszklona i otworzona na niewielkie patio.

Dom w Piasecznie, zdj. Kres Architekci

Sam budynek, jak i jego wnętrza, zostały utrzymane w nowoczesnej, minimalistycznej stylistyce. Na uwagę zasługują liczne i duże przeszklenia, które maksymalnie doświetlają wnętrza. Aranżacja wnętrz cechuje się prostotą i oszczędnością – projektanci postawili na monochromatyczność i utrzymanie całości w harmonii, zamiast mnożenia zaburzających czystą formę szczegółów.

Dom w Piasecznie, zdj. Kres Architekci

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.