Dwell Urban Design. Konkurs

Dwell Urban Design. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Dwell Urban Design, który zbierze projekty odpowiadające na problemy związane z kryzysem mieszkaniowym w dużych miastach.

Mieszkanie jest podstawowym prawem człowieka i nieodłącznym elementem ludzkiego przetrwania. Pomimo tej ważnej funkcji, wiele osób nie ma dostępu do bezpiecznych, legalnych mieszkań, zwłaszcza w nieustannie zagęszczających się środowiskach miejskich. Ci, którym udaje się nabyć mieszkanie dla siebie, są ograniczeni finansowo. W rezultacie ogromna część społeczeństwa, w tym rozrastające się rodziny, zmuszone są mieszkać w ciasnych mieszkaniach. Czy możemy, jako projektanci, spróbować rozwiązać ten problem, projektując dzielnice, które mogą rosnąć wraz ze wzrostem liczby mieszkańców?” – pytają organizatorzy konkursu Dwell Urban Design.

Uczestnicy staną przed wyzwaniem zaprojektowania osiedla w wybranej lokalizacji Seulu. Dzielnica powinna swobodnie rozwijać się zmieniać wraz z potrzebami i liczbą mieszkańców. Celem konkursu jest znalezienie unikalnych rozwiązań, które zmaksymalizują wykorzystanie terenu, a także stworzą nowe możliwości komfortowego mieszkania. Osiedle musi być w stanie wspierać interakcje społeczne między mieszkańcami i ich dobre samopoczucie.

Pula nagród w konkursie wynosi 24.000 USD. Kwoty wynagrodzeń będą uzależnione od liczby uczestników. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.