Amerykańska pracownia Studio Gang zaprezentowała projekt rozbudowy Muzeum Sztuki Pięknej w Little Rock w stanie Arkansas. Zaprojektowane przez firmę nowe skrzydło muzeum ma powiększyć istniejącego już kompleks, zapewniając dodatkową przestrzeń do ekspozycji sztuki.
Głównym celem projektu jest stworzenie elastycznego miejsca, które może służyć do różnych celów - od wystaw sztuki do działań edukacyjnych i społecznych. Nowe skrzydło ma ponad 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, a w jego skład wejdą galerie wystawowe, pracownie artystyczne, pomieszczenia konferencyjne oraz restauracja. Zaprojektowane przez Studio Gang skrzydło ma wykorzystywać naturalne światło i przestrzenie zewnętrzne, w tym centralny dziedziniec i ogród rzeźby, aby stworzyć pozytywne doświadczenie dla odwiedzających.
zdj. Studio Gang
Nowa część muzeum zostanie zintegrowana z istniejącymi już budynkami kompleksu, które również zostaną przebudowane i ulepszone. Studio Gang ma nadzieję, że projekt ten przyczyni się do zwiększenia zainteresowania sztuką w Arkansas i przyciągnie zarówno lokalną, jak i międzynarodową publiczność. Rozbudowa muzeum ma być zgodna z zasadami ekologii, a projekt będzie wykorzystywał energię słoneczną i inne zrównoważone technologie, aby osiągnąć cele netto-zero. Planowane otwarcie muzeum jest przewidziane na 2025 rok.
Studio architektoniczne Mario Cucinella Architects wygrało konkurs na projekt dwóch wieżowców, które staną w Wiedniu. Projekt składa się z dwóch wież, a każda z nich przeznaczona jest do innych celów. Razem tworzą one złożony obraz, który wzbogaci panoramę miasta.
Ludzkość żyła i pracowała przede wszystkim na obszarach wiejskich. Teraz ponad połowa światowej populacji mieszka w miastach i miasteczkach. Liczba mieszkańców miast wzrasta. Szacuje się, że 900 milionów mieszkańców miast i ponad miliard mieszkańców wsi żyje obecnie w przeludnionych i złej jakości mieszkaniach bez dostępu do wody, kanalizacji i wywozu śmieci. Wynajęcie niedrogich domów w największych miastach świata graniczy obecnie z cudem. Jako architekci, projektanci i urbaniści musimy pochylić się nad kwestią przeludnienia miast i szukać rozwiązań tego trudnego problemu.
Duńskie studio CF Møller Architects prezentuje projekt nowoczesnej willi, z której okien roztacza się malowniczy widok na fiord. Budynek, nazwany Villa Aa, został zaprojektowany z myślą o rodzinie, która pragnie połączyć bliskość natury i zdobycze nowej technologii.
Studio architektoniczne Cobe ujawniło dwa projekty stacji ładowania samochodów elektrycznych. Wiaty, zbudowane w Danii, charakteryzują się drewnianymi konstrukcjami, nawiązującymi do lokalnej architektury i filozofii Wschodu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.