Artisan Fair. Konkurs

Artisan Fair. Konkurs

Plakat wydarzenia

Dla niektórych targi są reliktem przeszłości, w całości wypartym przez supermarkety i zakupy online. Inni zaś wciąż odwiedzają je z przyjemnością, poszukując lokalnych i ekologicznych wyrobów prosto od producenta. Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie na projekt targu – miejsca, które umożliwi spotkanie rzemieślnika i przyszłego użytkownika.

Organizatorzy konkursu zadają uczestnikom pytanie „Jak wyglądało życie przed industrializacją?”, pragnąc zachęcić ich do powrotu do korzeni rzemieślnictwa i handlu. Zwracają uwagę uczestników na fakt nadprodukcji sprzedawanych towarów i towarzyszące temu zanieczyszczenie środowiska. Wskazują jednak, że tradycja bezpośredniego handlu swoimi produktami przez ich twórców nie odeszła w zapomnienie. Kultywowaniu tej tradycji ma sprzyjać zaprojektowany przez uczestników targ Artisian Fair.

Obiekt ma powstać w Sydney, organizatorzy udostępniają zdjęcia kontekstu miejskiego i ukształtowania terenu. Wielkość targu nie może przekroczyć 1074 metrów kwadratowych, a jego estetyka musi nawiązywać do pobliskiego Belmore Park.

W konkursie przewidziane są nagrody pieniężne, jednak nie ma on charakteru realizacyjnego. Zgłoszenia można nadsyłać do 13 grudnia 2021. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.