Cybertecture Masterclass. Warsztaty i konkurs
Naucz się projektować zrobotyzowane miasta i weź udział w konkursie! Cybertecture Academy & UNI.xyz we współpracy z Futurly przedstawia pierwsze interaktywne warsztaty Cybertecture Masterclass.
Park publiczny w pobliżu Pier District w Sankt Petersburgu na Florydzie został uświetniony nową instalacją artystyczną. Rzeźba autorstwa amerykańskiej artystki Janet Echelman, zatytułowana Bending Arc, jest ukłonem w stronę prężnie działających w Stanach Zjednoczonych ruchów na rzecz praw obywatelskich i praw człowieka, których poczynania na przestrzeni lat poprawiły poziom życia dziesiątek tysięcy obywateli należących do mniejszości.
Chciałam uczcić odwagę ludzi, których praca pozwala nam dziś doświadczać wolności i poczucia wspólnoty” – powiedziała artystka. Instalacja Echelman przemawia do widza na wielu poziomach. Znaczenie ma zarówno jej forma, nazwa, jak i miejsce, w którym stanęła – molo w Pier District.
Echelman czerpała inspirację z historii Florydy – miejsca, które nierozerwalnie łączone jest z działalnością na rzecz wolności, równości i tolerancji. Rzeźbiarka odnosi się aż do lat 50. ubiegłego wieku, kiedy to mieszkańcy Florydy sprzeciwili się segregacji rasowej na miejskich plażach i kąpieliskach. Ich protesty przyniosły skutek w postaci zmian w prawie, uchwalonych przez Sąd Najwyższy. Dlatego właśnie jej dzieło nawiązuje bezpośrednio do krajobrazu nadmorskiego – ręcznie plecione siatki w odcieniach błękitu rozpięte na palach imitują plażę, pierwszy obszar, w którym mieszkańcy Florydy mogli spotkać się bez podziałów i uprzedzeń.
Nazwa instalacji została zaczerpnięta z przemowy Martina Luthera Kinga, wygłoszonej na jednym z wieców. „The arc of the moral universe is long, but it bends toward justice” – powiedział wówczas King. Bending Arc, czyli Nagięty Łuk, oznacza zbliżanie się społeczeństwa do sprawiedliwości i jedności. Jest to jednocześnie dobra wróżba dla świata i zachęta do jednoczenia się pomimo różnic.
źródło: dezeen.com
Naucz się projektować zrobotyzowane miasta i weź udział w konkursie! Cybertecture Academy & UNI.xyz we współpracy z Futurly przedstawia pierwsze interaktywne warsztaty Cybertecture Masterclass.
Studio architektoniczne Henning Larsen opracowało nowy plan generalny dla miasta Wolfsburga w Niemczech. Jak mówią architekci, projekt ma wnieść nową energię do miasta, ustalić nowe standardy dla niemieckiego i europejskiego budownictwa, a także udowodnić, że miasto może być wygodne i piękne jednocześnie.
Organizatorzy AFestiwal zapraszają studentów i absolwentów kierunków artystycznych i miejskich do udziału w 24-godzinnym wyzwaniu projektowym, którego rezultatem będzie znalezienie praktycznych rozwiązań dla dzisiejszych metropolii.
Mobilny system opieki zdrowotnej CURA, o którym pisaliśmy tutaj, będzie miał okazję sprawdzić się w „akcji”. Jego pierwszy egzemplarz wszedł w skład wyposażenia szpitala i już niebawem trafi do niego pierwszy pacjent.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.