BIG dla Johns Hopkins University

BIG dla Johns Hopkins University

Johns Hopkins University, zdj. BIG

Johns Hopkins University wybrał BIG do zaprojektowania swojego nowego Centrum Studenckiego. Nowy budynek ma odnowić wizerunek kampusu i ożywić jego życie społeczne i kulturalne. Duńscy architekci opisują swój nowy projekt jako „otwarty, nowoczesny i przyjazny obiekt, który stanie się nowym centrum zaangażowania społecznego dla społeczności uniwersyteckiej”.

To już trzecia inwestycja BIG, związana z kampusami uniwersyteckimi. Pierwszym był Isenberg School of Management Business Innovation Hub na University of Massachusetts Amherst, a kolejnym The Heights Building for Arlington Public Schools. Oba zostały ukończone w 2019 roku. Budowa Centrum Studenckiego ma rozpocząć się wiosną za dwa lata, a zakończyć jesienią 2024 roku. Projekt, oprócz pozytywnej opinii sędziów konkursu, został również zatwierdzony przez studentów, absolwentów oraz pracowników uniwersytetu, jako budynek, który ma odpowiadać na wymagania i potrzeby określonej grupy społecznej.

Johns Hopkins University, zdj. BIG

 

„Jako wykładowca na wielu renomowanych uniwersytetach na Wschodnim Wybrzeżu zdaję sobie sprawę, że to niesamowity zaszczyt zostać wybranym do stworzenia projektu dla takiego miejsca jak Johns Hopkins University. Usiłowaliśmy zaprojektować Campus Center jako wioskę złożoną z wielu różnych przestrzeni i pawilonów, aby zapewnić Wam jak największą różnorodność działań, przestrzeni do realizowania zainteresowań i miejsca dla wszystkich subkultur” – mówi Bjarke Ingels.

Johns Hopkins University, zdj. BIG

 

Rzeczywiście, budynek podzielony jest na mniejsze moduły, zapewniając każdej grupie studentów zaciszne miejsce do spędzania wolnego czasu, a jednocześnie pozostaje całością, łącząc młodzież uniwersytecką pod jednym dachem. Jak podkreśla Leon Rost z BIG, budynek ten został stworzony właśnie po to, by w wypełnione nauką życie uniwersytetu wprowadzić element, który zachęci studentów do zaangażowania w sprawy społeczne na różną skalę, a także do wspólnej zabawy.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.