Berenblum Bush Architects dla portu w Miami

Berenblum Bush Architects dla portu w Miami

Panorama Miami, zdj. VisitMiami.com

Dokładnie za 3 lata, w październiku roku 2022, zobaczymy wyniki kilkuletniej pracy architektów i budowniczych przy realizacji nowego projektu jednego z terminali portu wycieczkowego statków Cruise Line w Miami.

Rejs przed rejsem

Dla uczczenia 50. rocznicy firmy MiamiPort, jej zarząd postanowił odnowić istniejące budynki, a także wprowadzić nowe konstrukcje. Do wykonania projektu zostało wybrane studio Berenblum Busch Architekci z siedzibą w Miami. Ich wizja to, system połączonych ze sobą, dobrze zaprojektowanych przestrzeni, które umilą pasażerom czas w oczekiwaniu na rejs, a także same w sobie staną się źródłem pozytywnych i zaskakujących wrażeń estetycznych.

miami1
Projekt Terminalu F w Miami, zdj. BBA

„Projekt zainspirowała tak klasyczna architektura morska, jak i sama lokalizacja terminalu tuż przy Miami, mieście, które odczuwa puls Karaibów […] Terminal F będzie budynkiem na miarę XXI wieku, dobrze przemyślanym i zgodnym z dzisiejszymi sztywnymi wymaganiami” - zauważają architekci z BBA.

miami2
Projekt Terminalu F w Miami, zdj. BBA

Projekt wyróżnia się kreatywnym wykorzystaniem elementów zadaszenia. Dzięki użyciu odpowiednio dobranego oświetlenia, „baldachimy” przypominają morskie fale. Są nie tylko efektowne, lecz i funkcjonalne – tworzą bowiem korytarze, którymi pasażerowie będą przechodzić z terminalu na pokłady statków wycieczkowych.

miami3
Projekt Terminalu F w Miami, zdj. BBA

Źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.