Betonowe domki na wodzie projektu studia Grimshaw i Concrete Valley

Betonowe domki na wodzie projektu studia Grimshaw i Concrete Valley

Domki na wodzie projektu Grimshaw, zdj. Grimshaw

Architekci we współpracy z Concrete Valley, holenderskimi specjalistami od betonu, zaprojektowali modułowe domki na wodzie. Budynki mogą być odpowiedzią na związany ze zmianami klimatycznymi problem podnoszenia się poziomu wody i co za tym idzie – powodzi.

Odpowiedzialni za projekt podkreślają, że dzięki modularnemu układowi domy mogą być wykonywane fabrycznie, co znacznie zmniejszy koszt ich produkcji. Takie rozwiązanie pozwoli również klientom na ustalenie wewnętrznych układów według wymagań użytkowników.

1879854_waterdwellingsperspective2_673222
Domki na wodzie projektu Grimshaw, zdj. Grimshaw

Proponowane przez Grimshaw domki wodne dzięki przemyślanym systemom będą zużywać minimalną ilość energii. Tę natomiast będą dostarczać zamontowane na dachach panele fotowoltaiczne.

1879855_waterdwellingsperspective_123256
Domki na wodzie projektu Grimshaw, zdj. Grimshaw

„W obliczu globalnych przemian takich jak zmiany klimatu, zwiększona urbanizacja czy zmniejszone zasoby, niezwykle ważne jest, aby architekci i projektanci na różne sposoby reagowali na te wydarzenia. Zajmując się konkretnymi wyzwaniami, przed którymi stoją obecne i przyszłe pokolenia, modułowe mieszkania wodne stanowią niedrogą, zrównoważoną i wydajną alternatywę dla tradycyjnych mieszkań” – mówi Jorrin Ten Have z Grimshaw.

źródło: housingtoday.co.uk

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.