Castellana 69. Pierwszy projekt studia Heatherwick w Hiszpanii
Castellana 69. Pierwszy projekt studia Heatherwick w Hiszpanii
Castellana 69, zdj. Heatherwick Studio
Heatherwick Studio zostało wybrane do wykonania projektu biurowca dla hiszpańskiej sieci domów towarowych El Corte Ingles w Madrycie. Projekt został opracowany we współpracy z lokalnymi biurami architektonicznymi: CLK i BAC Engineering Consultancy Group.
Castellana 69, bo tak będzie nazywać się biurowiec studia Heatherwick, zaoferuje pracownikom wygodne przestrzenie do pracy i rekreacji, w tym zielony wewnętrzny dziedziniec, wizualnie i przestrzennie łączący wnętrze i zewnętrze. Jak mówią architekci, projekt jest ucieleśnieniem kompleksowego podejścia do zrównoważonego rozwoju, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższego poziomu estetycznego.
Projekt wykorzystuje zrównoważone, co sprawia, że produkuje znacznie mniej dwutlenku węgla niż typowy budynek biurowy. Ponadto, jak wskazują twórcy projektu, budynek ma osiągnąć neutralność emisyjną. „To ekscytujące, że moje studio buduje pierwszy projekt w Hiszpanii. Castellana 69 to ekscytująca okazja, aby odejść od formalności i przestarzałości, które wciąż cechują wiele nowoczesnych projektów biurowych i stworzyć przestrzeń do pracy z ludzką twarzą”– mówi Thomas Heatherwick, założyciel Heatherwick Studio.
Castellana 69, zdj. Heatherwick Studio
Aby „uczłowieczyć” miejsce pracy, architekci dążyli do stworzenia stymulującego środowiska, charakteryzującego się elastycznością, dzięki której będzie mogło nadążać za zmieniającymi się trendami. Budowa nowego biurowca rozpocznie się już niebawem. Stanie się to na początku 2022 roku. Twórcy projektu twierdzą, że nie potrwa ona dłużej niż dwa lata.
Studenci z całego świata mogą ubiegać się o stypendium Institute for Advanced Architecture of Catalonia (IAAC) i Master in Robotics & Advanced Construction. Jury przyzna ja tym uczestnikom projektu, którzy wykażą się największą kreatywnością i bogatym warsztatem technicznym. Gra jest warta świeczki – zdobycie miejsca na podium umożliwi zwycięzcom rozwijanie swoich zdolności na jednym z najbardziej innowacyjnych ośrodków naukowych w Europie.
Ewelina Jankowska wraz z zespołem projektowym, w którego skład weszli Katarzyna Pucek, Karol Kremski, i Wojciech Swarowski, prezentują projekt Domu nad jeziorem – minimalistycznego budynku, który stanął w malowniczym otoczeniu niewielkiej turystycznej miejscowości. Prosta bryła będzie idealnym miejscem do życia dla tych, którzy poszukują harmonii i ciszy.
Koncepcja domu-stodoły staje się coraz bardziej popularna. Zawdzięczamy to w dużej mierze trendom ekologicznym, a także pragnieniem powrotu do spokojnego, wiejskiego życia w świecie pędzącym z coraz to większą prędkością. Tradycyjną zabudową wiejską inspirowało się również biuro SK-Architekci podczas tworzenia projektu nowoczesnego domu w Karkonoszach.
Studio FAAB od dawna podejmuje działania wykorzystujące architekturę jako oręż w walce z postępującymi zmianami klimatu. Zaangażowane w ekologiczne projekty w Polsce i na świecie studio stworzyło budynek, który nie tylko pomoże ludziom w opanowaniu globalnego ocieplenia, ale będzie też dobrym, wygodnym schronieniem oraz ozdobą okolicy.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.