Nowy biurowiec od BIG stanie w Londynie

Nowy biurowiec od BIG stanie w Londynie

zdj. BIG

BIG zaprezentowało plany nowego biurowca w Londynie, który ma zostać zbudowany na południowym brzegu Tamizy. Projekt będzie składał się z przeszklonych dorm połączonych ze sobą platformami widokowymi.

Budynek ma zaoferować miastu 21 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej. Projekt zakłada również przestrzeń na sklepy, lokale gastronomiczne i mieszkania. Projekt ma na celu zapewnienie miastu nowych miejsc do pracy dla firm i korporacji oraz wysokiej jakości przestrzeni publicznej.

W swoim projekcie BIG skupiło się na integracji nowego biurowca z okolicą i położeniem nad rzeką. W projekcie przewidziano m.in. ciągi piesze i ścieżki rowerowe, a także udogodnienia dla transportu wodnego. Projektanci chcą również wykorzystać naturalne zasoby wody, aby zminimalizować zużycie energii.

Architekci opisują swoją propozycję jako kompozycję z bloków o różnych rozmiarach, które stwarzają nowe, ulepszone publicznie dostępne przestrzenie miejskie. „Forma budynku odpowiada skali mniejszego, mieszkalnego kontekstu Park Street na południu oraz bardziej współczesnego i większego byłego budynku Financial Times na zachodzie, pozostając tym samym wyrafinowanym projektem, zintegrowaną z otoczeniem nadbrzeża” – dodają architekci. Projekt ma zostać zakończony w 2026 roku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.