Nowy projekt biura Foster + Partners, kompleks biurowy ICÔNE, przeszedł w fazę realizacji. Budynek stanie w dzielnicy Belval w Luksemburgu.
Pierwsze plany budynku zostały opublikowane już w 2018 roku. W ostatnim czasie biuro ujawniło nowe wizualizacje projektu, w których uwzględniono konieczne poprawki i detale. Budynek o łącznej powierzchni 18 800 m2 ma zachwycać doskonale rozplanowanym oświetleniem i wszechobecną zielenią. Architekci wierzą, że stały dopływ naturalnego światła z zewnątrz i kontakt z roślinami, będzie sprzyjał wydajnej pracy i utrzymaniu pozytywnego nastawienia. Elastyczny układ budynku pozwoli nabywcom na swobodną aranżację pomieszczeń i zaprowadzanie ewentualnych zmian w przyszłości.
„Projekt ma za zadanie stworzyć otwarte, elastyczne przestrzenie robocze, które odpowiadają dzisiejszym nowym modelom pracy” – powiedział Darron Haylock z Foster + Partners.
„Atrium, przestrzeń wypełniona zielonym światłem, będąca w dużej mierze towarzyskim sercem projektu, zapewni dobrą komunikację i dynamiczną atmosferę do wspólnej pracy i zabawy. Obecność roślinności, naturalna wentylacja i estetyczna spójność pozwolą pracownikom łatwo kontaktować się między sobą i będą sprzyjać dobremu samopoczuciu” – dodaje.
Nad projektem studio Foster + Partners pracowało wraz z lokalną praktyką Beiler Francois Fritsch. Kooperacja stworzyła budynek złożony z dwóch skrzydeł otaczających centralne atrium. Wyróżniająca się prostokątna fasada i dach podkreślający siatkę strukturalną nadają budynkowi spójny, industrialny wygląd. Wyzwaniem, które stało przed zespołem projektowym, było również to, by projektem ICÔNE nie zaburzyć architektonicznej spójności dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, zadbali więc o to, by budynek wizualnie współgrał z otaczającymi go biurowcami, przy jednoczesnym zachowaniu swojej odrębności i oryginalności.
Włoskie studio Stefano Boeri Architetti zaprezentowało pawilon własnego projektu na tegorocznym Biennale Sztuki w Wenecji. Hanji House o kanciastej, pokrytej papierem formie, inspirowanej rzeźbami koreańskiego artysty Chun Kwang Younga, zachwyca odwiedzających wystawę.
Miasto Bydgoszcz przedstawia nowy projekt, który powstanie dzięki wsparciu Programu LIFE oraz Narodowego Funduszu Ochrony środowiska i Gospodarki Wodnej. Zielone ściany, czyli wertykalne ogrody zawisną na elewacji Urzędu Miasta przy ul. Grudziądzkiej, Miejskiego Centrum Kultury przy ul. Marcinkowskiego. Ozdobią również powstający wielopoziomowy parking, przylegający do Urzędu.
Inwestycja na szczycie Parking House + Konditaget Lüders zdobyła nagrodę Danish Design Award 2020 w kategorii „Liveable Cities”. Projekt biura JAJA polegał na przebudowie dachu dużego zamkniętego parkingu tak, by mógł posłużyć jako duży miejski plac zabaw.
Przez kontrowersje wokół weneckiego La Biennale mogliśmy zapomnieć o obserwowaniu wydarzeń z naszego rodzimego podwórka. A już w ten weekend rozpocznie się wielkie święto projektowania wnętrz, organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.