Las Vegas Affordable Housing Challenge

Las Vegas Affordable Housing Challenge

Materiały organizatora

Otwarto rejestracje do konkursu Konkurs Las Vegas Affordable Housing Challenge. Zadaniem uczestników będą poszukiwania rozwiązania kryzysu mieszkaniowego w Las Vegas.

Kryzys mieszkaniowy jest odczuwalny na niemal każdej szerokości geograficzne. Są jednak miejsca, w których kupno lub wynajem mieszkania w rozsądnej cenie wydaje się wręcz niemożliwe. Takim miejscem, jak wynika z badań przeprowadzanych przez National Low Income Housing Coalition, jest Las Vegas. Konkurs Las Vegas Affordable Housing Challenge ma na celu stworzenie wizji nowego budynku, który zaoferuje społeczności Las Vegas wygodne i tanie mieszkania.

Uczestnicy powinni zwrócić uwagę na kilka kwestii, o czym można przeczytać na stronie organizatora. Przestrzenie zaprojektowane przez uczestników powinny być wystarczająco elastyczne, aby rozmiary mieszkań mogły być dostosowane do różnych modeli rodziny oraz spełniać ich różnorodne wymagania. Nie podano szczególnych wymagań co do miejsca lub rodzaju konstrukcji. Organizatorzy zachęcają uczestników do jak największej kreatywności i odwagi. Jury szczególnie doceni projekty, które łamią schematy budownictwa mieszkalnego.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane kwalifikacje zawodowe. Projekty mogą być opracowywane indywidualnie lub przez zespoły (maksymalnie do 4 członków). Konkurs jest prowadzony w języku angielskim. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.