Boomgaard. Wygoda i estetyka w nowym projekcie mieszkaniowym David Chipperfield Architects

Boomgaard. Wygoda i estetyka w nowym projekcie mieszkaniowym David Chipperfield Architects

zdj. David Chipperfield

David Chipperfield Architects zaprojektowało nową osiedle mieszkaniowe w Antwerpii w Belgii. Osiedle Boomgaard będzie składało się z 57 budynków mieszkalnych, które zostaną ustawione w regularnych odstępach, tworząc doskonale zaplanowaną przestrzeń dla mieszkańców.

Każdy budynek będzie miał sześć pięter i różniące się rozmiarem mieszkania, od małych kawalerek do większych apartamentów, co pozwoli na spełnienie oczekiwań wszystkich użytkowników – od singli po duże rodziny. W planie przewidziano także dostępne dla wszystkich mieszkańców miejsca zielone oraz prywatne ogrody i balkony, które pozwolą im na kontakt z naturą.

zdj. David Chipperfield

Fasady budynków będą miały prostą, minimalistyczną estetykę, inspirowaną belgijską architekturą modernistyczną z lat 50. i 60. XX wieku. Projekt ma na celu stworzenie nowoczesnego i zrównoważonego osiedla, które będzie integrować się z otaczającą zabudową i istniejącymi zielonymi przestrzeniami. Osiedle Boomgaard ma stać się nowym miejscem do życia dla mieszkańców Antwerpii i przyczynić się do rozwoju miasta.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.