Boomgaard. Wygoda i estetyka w nowym projekcie mieszkaniowym David Chipperfield Architects
Boomgaard. Wygoda i estetyka w nowym projekcie mieszkaniowym David Chipperfield Architects
zdj. David Chipperfield
David Chipperfield Architects zaprojektowało nową osiedle mieszkaniowe w Antwerpii w Belgii. Osiedle Boomgaard będzie składało się z 57 budynków mieszkalnych, które zostaną ustawione w regularnych odstępach, tworząc doskonale zaplanowaną przestrzeń dla mieszkańców.
Każdy budynek będzie miał sześć pięter i różniące się rozmiarem mieszkania, od małych kawalerek do większych apartamentów, co pozwoli na spełnienie oczekiwań wszystkich użytkowników – od singli po duże rodziny. W planie przewidziano także dostępne dla wszystkich mieszkańców miejsca zielone oraz prywatne ogrody i balkony, które pozwolą im na kontakt z naturą.
zdj. David Chipperfield
Fasady budynków będą miały prostą, minimalistyczną estetykę, inspirowaną belgijską architekturą modernistyczną z lat 50. i 60. XX wieku. Projekt ma na celu stworzenie nowoczesnego i zrównoważonego osiedla, które będzie integrować się z otaczającą zabudową i istniejącymi zielonymi przestrzeniami. Osiedle Boomgaard ma stać się nowym miejscem do życia dla mieszkańców Antwerpii i przyczynić się do rozwoju miasta.
SARP i Politechnika Krakowska zaprasza architektów i projektantów do nadsyłania propozycji rewitalizacji przedpola Wydziału Architektury! Projekty mają nawiązywać do historii uczelni, jednocześnie wpisując się w nowoczesne trendy w projektowaniu.
Miasto bez dwutlenku węgla? Da się! Miasto Ithaka w stanie Nowy Jork już niedługo zmieni się w obszar wolny od paliw kopalnych. Rada Miasta zatwierdziła projekt dekarbonizacji, w skutek którego około 6 tys. budynków w mieście zostanie uwolnionych od ogrzewania węglowego.
Konkurs architektoniczny Green Retreat zbada to, w jakim stopniu zrównoważona architektura może przyczynić się do bardziej efektywnego relaksu. Uczestnicy staną przed zadaniem zaprojektowania osiedla domków wakacyjnych, złożonych z 30 samowystarczalnych energetycznie jednostek.
Przez dwoma tygodniami, 4 lutego, rozpoczęła się prace nad niezwykłym historycznym obiektem, piramidą w Tiranie w Albanii. Budynek, który oryginalnie pełnił funkcję pomnika, pamiętającego jeszcze komunistyczną przeszłość państwa, powoli zyskuje nowe życie. Autorami projektu przebudowy Piramidy są architekci ze studia MVRDV.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.