Xocolatl. Konkurs

Xocolatl. Konkurs

Materiały organizatora

Dla Mezoamerykanów czekolada była czymś więcej niż pożywieniem. Była to znacząca i nieodłączna część ich kultury. Jej głęboko zakorzenione znaczenie w mezoamerykańskiej kulturze może nam pomóc w rozwoju nauki i we wzmocnieniu obecnych i przyszłych działań na rzecz ochrony środowiska.

Konkurs Xocolatl postawi przed uczestnikami zadanie zaprojektowanie eksperymentalnego kurort w obrębie plantacji kakao, inspirowanego znaczeniem tej wyjątkowej rośliny w kulturze starożytnych Majów. Jury podkreśla, jak ważne jest to, aby odwiedzający kurort mogli zaangażować się w historię Hipotetyczna lokalizacja projektu znajduje się w Tabasco w Meksyku. Miasto to jest jednym z największych ośrodków meksykańskiej produkcji kakao, wytwarzają bowiem prawie 68% krajowej produkcji tej rośliny.

Projekty mają zwrócić uwagę na kondycję współczesnego rynku kakaowego, a także być funkcjonalne oraz spełniające współczesne wymagania użytkowników. Do konkursu mogą zgłosić się wszyscy, nie jest wymagane posiadanie uprawnień i licencji. Konkurs ma charakter koncepcyjny, zwycięskie projekty nie zostaną zrealizowane, zdobywcy miejsc na podium oraz wyróżnień otrzymają jednak nagrody pieniężne, których pula wynosi 24 tys. USD.

Termin składania zgłoszeń do konkursu mija 24 czerwca. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.