The Eyes of Sanxingdui. Projekt studia MAD
Chińskie studio architektoniczne MAD opublikowało wizualizacje projektu The Eyes of Sanxingdui, zespołu drewnianych budynków, które powstaną dla Muzeum Sanxingdui w Guanghan City w Chinach.
Biura architektoniczne OMA zaprezentowało projekt nowej siedziby dla Discovery Partners Institute, będącego częścią University of Illinois System. Budynek ma powstać w dzielnicy innowacji The 78, która rozrasta się wzdłuż rzeki Chicago.
Ośmiopiętrowy budynek, położony na jednoakrowym terenie, zapewni ponad 200 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej, szkolnej, laboratoryjnej i eventowej dla DPI oraz jej partnerów uniwersyteckich i branżowych.
„DPI rozwija możliwości badań, nauczania i innowacji w różnych społecznościach, wymagając architektury, która dostosowuje się do ciągłego rozwoju firmy i jej oferty. Chcieliśmy stworzyć budynek, który sprzyja interdyscyplinarnej interakcji i eksperymentowaniu. Przestrzenie są zorganizowane tak, aby maksymalizować wydajność i podnosić potencjał pracowników […] Przejrzysta forma i ogólnodostępny parter zapraszają członków lokalnej społeczności do budynku” – mówi Shohei Shigematsu z OMA.
Budynek zaprojektowano tak, aby stworzyć silne powiązania ze wszystkimi okolicznymi dzielnicami, angażować społeczności ze wszystkich stron i otwierać się na rzekę Chicago. Wejście zlokalizowane przy 15th Street zostanie zaakcentowane rzeźbą artysty Richarda Hunta. Parter pomyślany jest jako przestrzeń wspólna dla użytkowników budynku i okolicznych mieszkańców, znajdą się w nim bowiem takie przestrzenie jak kawiarnia oraz galeria sztuki.
Budowa projektu rozpocznie się już za dwa lata.
Chińskie studio architektoniczne MAD opublikowało wizualizacje projektu The Eyes of Sanxingdui, zespołu drewnianych budynków, które powstaną dla Muzeum Sanxingdui w Guanghan City w Chinach.
Tomasz Machoń, Jan Machoń, Dominika Spyrka z pracowni architektury Machoń Architekci przedstawiają niezwykle ciekawy projekt domu jednorodzinnego. Corten Villa, która niebawem stanie na jednej z działek w Małopolsce, zachwyci wszystkich miłośników surowego projektowania w stylu industrialnym.
Modernizm. Styl architektoniczny, który wciąż wzbudza w odbiorcach silne emocje. Jedni zachwycają się jego prostotą i dosadnością, drudzy zarzucają mu brak gracji, ociężałość i chłód. Nie da się jednak zaprzeczyć, że jest to styl, który w ogromnym stopniu wpłynął na współczesną architekturę, która właśnie jemu zawdzięcza prostotę i minimalizm. Architekci ze studia STOPROCENT w swoim najnowszym projekcie domu jednorodzinnego sięgają jeszcze głębiej do istoty modernizmu i reinterpretują jego charakterystyczne cechy w duchu współczesnej estetyki.
Dom Przełamany autorstwa studia S3NS Architektura łączy w sobie dwie, pozornie odległe od siebie estetycznie formy: klasyczny dom z dachem spadzistym i podłużny pawilon o płaskim dachu, królujący we współczesnym budownictwie mieszkalnym. Składający się z trzech brył budynek intryguje niecodziennymi kształtami i przemyślanym doborem materiałów, które tworzą spójną, nowoczesną całość, nawiązując do historii miejsca, w którym powstały.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.