Budynek Discovery Partners Institute w Chicago od studia OMA

Budynek Discovery Partners Institute w Chicago od studia OMA

Partners Institute w Chicago, zdj. OMA

Biura architektoniczne OMA zaprezentowało projekt nowej siedziby dla Discovery Partners Institute, będącego częścią University of Illinois System. Budynek ma powstać w dzielnicy innowacji The 78, która rozrasta się wzdłuż rzeki Chicago.

Ośmiopiętrowy budynek, położony na jednoakrowym terenie, zapewni ponad 200 000 stóp kwadratowych powierzchni biurowej, szkolnej, laboratoryjnej i eventowej dla DPI oraz jej partnerów uniwersyteckich i branżowych.

Partners Institute w Chicago, zdj. OMA

 

„DPI rozwija możliwości badań, nauczania i innowacji w różnych społecznościach, wymagając architektury, która dostosowuje się do ciągłego rozwoju firmy i jej oferty. Chcieliśmy stworzyć budynek, który sprzyja interdyscyplinarnej interakcji i eksperymentowaniu. Przestrzenie są zorganizowane tak, aby maksymalizować wydajność i podnosić potencjał pracowników […] Przejrzysta forma i ogólnodostępny parter zapraszają członków lokalnej społeczności do budynku” – mówi Shohei Shigematsu z OMA.

Partners Institute w Chicago, zdj. OMA

 

Budynek zaprojektowano tak, aby stworzyć silne powiązania ze wszystkimi okolicznymi dzielnicami, angażować społeczności ze wszystkich stron i otwierać się na rzekę Chicago. Wejście zlokalizowane przy 15th Street zostanie zaakcentowane rzeźbą artysty Richarda Hunta. Parter pomyślany jest jako przestrzeń wspólna dla użytkowników budynku i okolicznych mieszkańców, znajdą się w nim bowiem takie przestrzenie jak kawiarnia oraz galeria sztuki.

Partners Institute w Chicago, zdj. OMA

 

Budowa projektu rozpocznie się już za dwa lata.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.