CDXM Mash-Up w Meksyku

CDXM Mash-Up w Meksyku

CDXM Mash-Up, zdj. REX

Nowojorska pracownia architektoniczna REX opublikowała swoją propozycję konkursową na wieżowiec w Mexico City. Projekt, choć nie został wybrany przez jury, otrzymał drugą nagrodę. Wieżowiec, nazwany CDXM Mash-Up, zmieści w sobie wiele różnorodnych funkcji, wzbogacając Santa Fe o miejsca pracy, ofertę turystyczną oraz nowy, wyjątkowy element na mapie miasta.

Projektując, architekci ze studia REX postawili na czerpanie z doświadczenia. CDXM Mash-Up jest bowiem architektonicznym „remixem” innych zaprojektowanych przez zespół budynków: Al Jazeera & QMC Headquarters, IIᴑᴑ i Farley Annex High Garden. Architekci wierzą, że proces, który prowadzi przez analizę dawnych projektów i wykorzystanie ich najlepszych elementów do stworzenia nowych, jest wyjątkowo pożyteczny i rozwijający warsztat projektanta. „Dlatego często wracamy - bez przeprosin - do naszych wcześniejszych pomysłów, aby je dalej rozwijać lub zmienić w coś innego ”- mówi studio.

CDXM Mash-Up, zdj. REX

 

„CDMX Mash-Up spełnia w każdym szczególe standardy zrównoważonego rozwoju, aby stworzyć ekonomicznie solidny i pełen wdzięku projekt, który wniesie elegancki akcent do nieustannie ewoluującej panoramy Meksyku” – mówią architekci. W swoim projekcie zwracali szczególną uwagę na położenie budynku, by zmaksymalizować płynące z niego korzyści. Orientacja północ-południe pozwoli na doświetlanie budynku naturalnym światłem przez cały czas oraz wentylacje krzyżową, co znacznie zminimalizuje koszty użytkowania.

CDXM Mash-Up, zdj. REX

 

Na 32 kondygnacjach i 70 tysiącach metrów kwadratowych znajdą się biura. Na kolejnych 15 piętrach i 25 tysiącach metrów kwadratowych – hotel oraz apartamenty mieszkalne.

CDXM Mash-Up, zdj. REX

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.