Mayukwayuukwa Refugee

Mayukwayuukwa Refugee

Materiały organizatora

Zambia przyjmuje uchodźców z długiej listy krajów. Wśród uchodźców znajduje się najwięcej Kongijczyków, Burundi i Somalijczyków. W zambijskich ośrodkach przebywa łącznie około 105 000 uchodźców. Konkurs Mayukwayuukwa Refugee Camp zbierze projekty centrum społeczności, które będzie działać na ich rzecz.

Organizatorzy konkursu zachęcają do składania projektów nowego Centrum Zrównoważonego Rozwoju w obozie dla uchodźców Mayukwayuukwa, stworzonych z naciskiem na wykorzystanie lokalnych, zrównoważonych materiałów oraz łatwych technik budowlanych, których uchodźcy mogą się nauczyć i zastosować je podczas budowy własnych domów.

Nowe Centrum Zrównoważonego Rozwoju będzie miejscem, w którym odbędą się warsztaty i kursy, pomagające uchodźcom wejść na rynek pracy, a także wydarzenia, mające na celu wsparcie lokalne władze we wdrażaniu działań na rzecz społeczności. Działka, na której ma stanąć obiekt, ma wymiary 120x120 m. W projekcie mają znaleźć się pokoje dla wolontariuszy, sale lekcyjne, wspólna kuchnia oraz jadalnia, łazienki, a także przestrzenie zewnętrzne, takie jak sad i mała farma.

 pełniło trzy główne funkcje: 1. Goszcząc wolontariuszy, pracowników i członków organizacji pozarządowych, 2. Organizując warsztaty i kursy oraz 3. Wspierając władze lokalne w realizacji programów i działań. Przydzielona działka ma wymiary 120m x 120m, a program obejmie sześć sypialni dla wolontariuszy, trzy sale lekcyjne/przestrzenie wielofunkcyjne, gabinet, kuchnię z jadalnią, łazienki, sad i małą farmę oraz kilka terenów do aktywności na świeżym powietrzu .

Zasady udziału w konkursie i wymagania, które muszą spełnić uczestnicy, znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.