Play ON SCHOOL. Konkurs
Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów, studentów i wielbicieli projektowania do udziału w wyzwaniu artystycznym Play ON SCHOOL. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie interaktywnej fasady dla szkoły w mieście.
Od lat wzrasta liczba rodzin, w których oboje rodziców podejmuje pracę zawodową. W obliczu kryzysu gospodarczego i mieszkaniowego pracującym rodzicom coraz trudniej jest znaleźć opiekę dla swoich pociech. Konkurs CARE poszuka odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób architektura może pomóc pracującym rodzicom w rozwiązaniu ich problemów.
Dobry projekt przedszkola to niezwykle ważna sprawa dla rodziców poszukujących bezpiecznego miejsca, w którym dzieci uczą się i bawią podczas ich nieobecności. Dzisiejsi rodzice, świadomi tego, jak wielki wpływ na resztę życia ma szczęśliwe dzieciństwo, pragną znaleźć miejsce, które zagwarantuje ich dzieciom dobre samopoczucie, profesjonalną opiekę oraz możliwości rozwoju.
Czy istnieje sposób, aby na nowo wyobrazić sobie żłobki i przedszkola, w całkowitym oderwaniu od tego, jak postrzegaliśmy je dotychczas? Co może zrobić architektura, aby przyczynić się do rozwoju dzieci przebywających w tego typu placówkach?
Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu przedszkola lub żłobka, przy wykorzystaniu jak najciekawszych rozwiązań projektowych. Jury zwróci uwagę zarówno na estetykę i funkcjonalność projektu, jak i na to, czy sprosta on wymaganiom świadomych rodziców.
Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 20 czerwca 2022. Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Pula nagród w konkursie wynosi 24 tys. USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów, studentów i wielbicieli projektowania do udziału w wyzwaniu artystycznym Play ON SCHOOL. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie interaktywnej fasady dla szkoły w mieście.
Firma architektoniczna Populous zaprezentowała niemal ukończony projekt National Speed Skating Oval, który znany jest również jako Ice Ribbon. Budynek, stworzony specjalnie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, pomieści 12 tysięcy widzów.
Architekt to zawód, który umożliwia podjęcie pracy na terenie całej Europy. Jak warto podkreślić – często bardzo dobrze płatnej pracy. Tymczasem w kraju jest to zawód uważany za prestiżowy, ale często nie idą za tym wysokie zarobki czy status społeczny. Decyduje o tym m.in. przesycenie rynku, na którym jest bardzo wielu dobrych specjalistów oraz jeszcze więcej kandydatów do tego miana. Czy warto wyjechać za granicę, będąc architektem i na jakie zarobki można liczyć?
Większość osób ma bezpośrednią styczność z architektem przy budowie własnego domu. Inwestorzy prywatni mają dwie możliwości – mogą zdecydować się na stworzenie indywidualnego projektu budowli lub wybrać gotowy dom z katalogu. W tym drugim przypadku często będzie jednak potrzebna adaptacja do indywidualnych potrzeb, która również wymaga pomocy architekta. Co jednak wybrać, jeśli zależy Ci na czasie? Jak długo architekt tworzy projekt?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.