Care. Wyzwanie projektowe

Care. Wyzwanie projektowe

Materiały organizatora

Od lat wzrasta liczba rodzin, w których oboje rodziców podejmuje pracę zawodową. W obliczu kryzysu gospodarczego i mieszkaniowego pracującym rodzicom coraz trudniej jest znaleźć opiekę dla swoich pociech. Konkurs CARE poszuka odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób architektura może pomóc pracującym rodzicom w rozwiązaniu ich problemów.

Dobry projekt przedszkola to niezwykle ważna sprawa dla rodziców poszukujących bezpiecznego miejsca, w którym dzieci uczą się i bawią podczas ich nieobecności. Dzisiejsi rodzice, świadomi tego, jak wielki wpływ na resztę życia ma szczęśliwe dzieciństwo, pragną znaleźć miejsce, które zagwarantuje ich dzieciom dobre samopoczucie, profesjonalną opiekę oraz możliwości rozwoju.

Czy istnieje sposób, aby na nowo wyobrazić sobie żłobki i przedszkola, w całkowitym oderwaniu od tego, jak postrzegaliśmy je dotychczas? Co może zrobić architektura, aby przyczynić się do rozwoju dzieci przebywających w tego typu placówkach?

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego projektu przedszkola lub żłobka, przy wykorzystaniu jak najciekawszych rozwiązań projektowych. Jury zwróci uwagę zarówno na estetykę i funkcjonalność projektu, jak i na to, czy sprosta on wymaganiom świadomych rodziców.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 20 czerwca 2022. Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Pula nagród w konkursie wynosi 24 tys. USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.