Schody do morza. Instalacja artystyczna Traelvikosen Scenic Route
Studio architektoniczno-projektowe Snøhetta zaprojektowało kamienną ścieżkę, która została zrealizowana u wybrzeży Norwegii. Instalacja symbolizuje upływ czasu.
Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów, studentów i wielbicieli projektowania do udziału w wyzwaniu artystycznym Play ON SCHOOL. Zadaniem uczestników będzie zaprojektowanie interaktywnej fasady dla szkoły w mieście.
Konkurs Play ON SCHOOL ma udowodnić, że budynki edukacyjne mogą być absorbujące i zachęcające do interakcji, nauki i zabawy.
Ponieważ szkoły w przestrzeni miejskiej nie zawsze mają swobodę nabywania i budowania dużych kampusów z dużą ilością przestrzeni do zabawy, należy jak najlepiej wykorzystać dostępne zasoby, aby nie narażać ważnych okazji do zabawy. „Projekt elewacji nie powinien zagrażać ważnym przestrzeniom do nauki, ale powinien je wspierać. Musi być zaprojektowany tak, aby dzieci mogły bezpiecznie i autonomicznie korzystać z przestrzeni do zabawy” – piszą organizatorzy konkursu.
„Celem tego wyzwania jest wyobrażenie sobie nowych możliwości zabawy w miejskich szkołach. W przypadku tego wyzwania polem manewrowym jest projekt samej elewacji. Projektując, możesz rozważyć, w jaki sposób dzieci lubią się bawić i zastanowić się, jakie przestrzenie będą temu sprzyjać” – czytamy na stronie konkursu.
Konkurs ma charakter koncepcyjny. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne o polu 24 tys. USD. Zgłoszenia do konkursu potrwają do 22 sierpnia 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Studio architektoniczno-projektowe Snøhetta zaprojektowało kamienną ścieżkę, która została zrealizowana u wybrzeży Norwegii. Instalacja symbolizuje upływ czasu.
Nowe budynki Galerii Sztuki Nowej Południowej Walii, zaprojektowane przez studio SANAA, zostaną otwarte dla publiczności jeszcze w tym roku. Rozbudowa, przy której projekcie współpracowało studio Architectus, składa się z szeregu pawilonów o różnych rozmiarach i formach galerii, które umożliwią instytucji na rozszerzenie programu kulturalnego.
Duńskie studio architektoniczne BIG zaprojektowało swój pierwszy budynek w systemie metaverse, który rodzi w odbiorcach tyle samo ciekawości, co nieufności. Pierwszy tego rodzaju projekt BIG to Viceverse – wirtualne biuro firmy medialnej Vice Media Group.
Ukończono nowy wieżowiec Spiral, projektu firmy Bjarke Ingels Group. Inwestycja powstała w dzielnicy Hudson Yards w Nowym Jorku. Architekci mają nadzieję, że budynek stanie się nową atrakcją turystyczną miasta, oferując zwiedzającym zapierające dech w piersiach widoki z ostatnich pięter.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.