Studio Cobe przedstawia projekt biurowca, który przypadnie do gustu wielbicieli motoryzacji. Zaprojektowany dla firmy produkującej samochody wieżowiec czerpie inspiracje z „męskiego” świata motoryzacji, prezentując jednocześnie pełne dopracowanych detali wnętrze.
Duńskie studio architektoniczne Cobe zaprezentowało projekt centrum firmy Geely – szwedzkiego producenta samochodów. Budynek został zainspirowany surowością świata motoryzacji. Projektanci zadbali, by odzwierciedlał filozofię organizacji – dążenie do rozwoju nowych technologii, stawianie na ponadczasową elegancję i klasę i przewagę spersonalizowanego produktu nad popularnym, produkowanym taśmowo.
Siedziba firmy powstanie na przystani w szwedzkim mieście Göteborg. Budynek, nazwany roboczo przez architektów „komnatą tajemnic”, będzie mieścił zespoły pracujące nad nową linią samochodów elektrycznych Lynk & Co. Budynek ma zostać ukończony za dwa lata, by ambity projekt firmy mógł ruszyć na czas.
Nowe centrum projektowe nie jest zwykłym budynkiem biurowym – wizualnie bardziej przypomina gigantyczną maszynę. Oferuje pracownikom firmy duże, możliwe do adaptacji do różnych prac przestrzenie, miejsca do konstruowania glinianych modeli samochodów w rzeczywistych wymiarach, a także zaciemnione miejsca, które będą sprzyjać projektowaniu graficznemu na ekranach i wyświetlaczach.
Materiały użyte do wykończenia elewacji budynku są inspirowane światem motoryzacyjnym . Szkło, metal i betonu tworzą bardzo naturalne połączenie, nadając całości industrialnego, ale pełnego klasy charakteru. Wnętrza biura zostały natomiast zaczerpnięte z wystroju wnętrza samochodu – choć w większości budynku króluje zimny minimalizm, gdzieniegdzie można natrafić na przełamujące chłód miękkie, wyszukane materiały, wygodne meble i luksusowe dodatki.
Wraz ze zmianami społecznymi zmienia się również obraz typowego miejsca pracy. Biura z miejsc produkcji zmieniły się w miejsca społeczności, kreatywności i zdrowego balansu między odpoczynkiem a pracą. Konkurs Nomad House zbierze najlepsze projekty współczesnych miejsc pracy.
Firma Woods + Dangaran przedstawia rewitalizację domu mieszkalnego Moore House w Los Angeles. Do budynku, który został zaprojektowany w 1965 roku przez Craiga Ellwooda, znanego z tworzenia domów łączących modernizm z pogodą i energią Kalifornii, wprowadzono niewielkie zmiany, które uczyniły go znacznie wygodniejszym i bardziej współczesnym.
Ibarretxe Pariente i Iñaki del Prim, architekci ze studia architektonicznego Blancodelprim z Pampeluny prezentują projekt nowoczesnego domu pielgrzyma, który powstanie w mieście Zegama, położonym w północnej części Hiszpanii. Przez miasto przebiega szlak Camino de Santiago – jedna z najważniejszych dróg pielgrzymkowych w kręgu wierzeń chrześcijańskich.
Firma architektoniczna zajmująca się projektowaniem niewielkich domków, Den, wprowadziła na ryjek modułowy zestaw do własnoręcznego zmontowania budynku. Zestaw Den Cabin Kit pozwoli na postawienie budynku o niewielkiej powierzchni 10 metrów kwadratowych w zaledwie kilka dni.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.