Praktyka architektoniczna Grimshaw ujawniła plany wykonane dla Futures Institute w Dollar Academy w Szkocji, otwartej platformy edukacyjnej opracowanej przez Dollar Academy, jedną z najlepszych niezależnych szkół w regionie.
Instytut FIDA został otwarty w maju 2021 r. w celu sprostania podstawowym wyzwaniom w edukacji: zapewnienia równego dostępu do nauki i zlikwidowania różnic klasowych wśród uczniów, a także znalezienie atrakcyjnych alternatyw dla tradycyjnych systemów nauczania i egzaminowania. oraz zajęcie się zrównoważonym rozwojem. W ramach programów, których zadaniem jest promowanie tych idei, odbywają się warsztaty, kursy, wykłady i konkursy z nagrodami.
Aby kontynuować swoją misję Instytut potrzebował nowego budynku, który sprosta wymaganiom współczesnych użytkowników. FIDA zajmuje teren na południowym krańcu Dollar Academy, z widokiem na zabytkowy budynek. Teren jest bogato porośnięty zielenią, a wokół budynków rozciągają się przestrzenie, w których można odpocząć i nabrać sił do dalszych działań. Projekt nowego budynku bierze pod uwagę dobro środowiska. Zastosowanie betonu ogranicza się do samych fundamentów, a ściany budynku są złożone z ram z drewna klejonego, wypełnionych kamieniem. Budynek pokryty jest izolowanymi poduszkami ETFE oraz izolowanymi szybami z panelami fotowoltaicznymi.
Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich prezentują konkurs na koncepcję siedziby Narodowego Archiwum Cyfrowego w Warszawie. Autor wybranej przez jury pracy konkursowej będzie zaproszony do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki.
Nowy plan zagospodarowania wybrzeża rzeki Pailao w Shenzhen proponuje przyjazną dla klimatu rewitalizację tego obszaru, wykorzystując nowoczesne systemy, aby zminimalizować ryzyko zalania terenu w wypadku powodzi. Projekt Pailao River Blueway został stworzony przez studio architektoniczno-urbanistyczne VenhoevenCS we współpracy z firmami Hope Design i Huadong Engineering, odpowiadającymi za projekt krajobrazu.
Zaprojektuj Europę od nowa – Nowy Europejski Bauhaus to konkurs, który ma zaangażować młodych artystów oraz studentów kierunków artystycznych w ważne sprawy społeczne obecne w dyskusji publicznej mieszkańców krajów Unii Europejskiej.
Reinterpretacja tradycyjnych form wydaje się zadaniem skomplikowanym i wymagającym ogromnej świadomości architektonicznej. Studio Bogusława Barnasia BXB podjęło się jednak tego zadania w projekcie Domu w Kamienicy Polskiej. Nowoczesny dom jednorodzinny, zrealizowany w roku 2018, został zainspirowany tradycyjnym budownictwem Jury Krakowsko-Częstochowskiej.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.