Grimshaw dla Futures Institute

Grimshaw dla Futures Institute

Futures Institute, zdj. Grimshaw

Praktyka architektoniczna Grimshaw ujawniła plany wykonane dla Futures Institute w Dollar Academy w Szkocji, otwartej platformy edukacyjnej opracowanej przez Dollar Academy, jedną z najlepszych niezależnych szkół w regionie.

Instytut FIDA został otwarty w maju 2021 r. w celu sprostania podstawowym wyzwaniom w edukacji: zapewnienia równego dostępu do nauki i zlikwidowania różnic klasowych wśród uczniów, a także znalezienie atrakcyjnych alternatyw dla tradycyjnych systemów nauczania i egzaminowania. oraz zajęcie się zrównoważonym rozwojem. W ramach programów, których zadaniem jest promowanie tych idei, odbywają się warsztaty, kursy, wykłady i konkursy z nagrodami.

Futures Institute, zdj. Grimshaw

 

Aby kontynuować swoją misję Instytut potrzebował nowego budynku, który sprosta wymaganiom współczesnych użytkowników. FIDA zajmuje teren na południowym krańcu Dollar Academy, z widokiem na zabytkowy budynek. Teren jest bogato porośnięty zielenią, a wokół budynków rozciągają się przestrzenie, w których można odpocząć i nabrać sił do dalszych działań. Projekt nowego budynku bierze pod uwagę dobro środowiska. Zastosowanie betonu ogranicza się do samych fundamentów, a ściany budynku są złożone z ram z drewna klejonego, wypełnionych kamieniem. Budynek pokryty jest izolowanymi poduszkami ETFE oraz izolowanymi szybami z panelami fotowoltaicznymi.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.