Chicago Architecture Biennale 2021. Miasto i społeczność
Chicago Architecture Biennale 2021. Miasto i społeczność
W ubiegły weekend oficjalnie rozpoczęła się edycja Biennale Architektury w Chicago. Tegoroczne wydarzenie, nadzorowane przez dyrektora artystycznego Davida Browna, odbywa się pod hasłem The Available City. Prace artystów wystawione podczas Biennale dotykają problemów współczesnych miast.
Organizatorzy wydarzenia wspominają, że ma ono na celu ukazanie współczesnych zagadnień urbanistycznych i zachęcenie projektantów do objęcia nowego podejścia do przestrzeni miejskiej. Zagadnieniami, które będą poruszane podczas Biennale będą między innymi problem pustych, niezagospodarowanych i opuszczonych części miast, konieczność konsultacji zmian wprowadzanych w miastach z lokalną społecznością oraz wpływ małych zmian architektonicznych na komfort życia mieszkańców.
Tegoroczna, czwarta edycja Chicago Biennale znacznie różni się od swoich poprzednich odsłon. Wystawy i instalacje zostały rozmieszczone w różnych lokalizacjach, aby przyciągnąć mieszkańców Chicago i zachęcić ich do rozważań na temat miasta, w którym żyją. Podczas Biennale zostanie zaprezentowane 15 dzieł 80 różnych artystów, badających możliwości aktywizacji obszarów miejskich w dzielnicach North Lawndale, Bronzeville, Woodlawn, Englewood, Pilzno i South Loop.
Mieszkańcy Chicago będą mieli okazję wejść w interakcję z instalacjami takimi jak plenerowa przestrzeń spotkań nawiązująca do tradycji Afryki Subsaharyjskiej, licznymi działaniami twórczymi oraz muralami zdobiącymi opuszczone części miasta.
„Biennale reprezentuje Chicago w najlepszym wydaniu, odkrywając pomysły, które mają oddźwięk zarówno lokalnie, jak i na całym świecie. Tegoroczna edycja łączy lokalnych pionierów artystycznych, naszych partnerów z organizacji kulturalnych oraz specjalistów od architektury i projektowania w dialogu, który w przyszłości wzbogaci życie miast na całym świecie” – mówi Jack Guthman, jeden z organizatorów Biennale Architektury w Chicago.
Rusza Konkurs Architektury Ceglanej, którego uczestnicy będą mieli za zadanie wykonać rysunek ukazujący koncepcję zagospodarowania przestrzeni za pomocą budynków z cegły. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne.
Ruszają zgłoszenia do 42. edycji Konkursu im. prof. Władysława Czarneckiego na najlepszą pracę semestralną. Do konkursu zaproszeni są studenci architektury i kierunków projektowych na Politechnice Poznańskiej i Uniwersytecie Artystycznym. Konkursowi przewodzi Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.
Nowojorskie studio Ennead Architects ukończyło największe na świecie muzeum astronomii w Szanghaju w Chinach. Bryła obiektu nie ma linii ani kątów prostych. W ten sposób uosabia kształty i dynamikę wszechświata.
Biura Hassell prezentuje nietuzinkowy projekt medycznego hotelu, w którym pacjenci będą mogli dochodzić do zdrowia w komfortowych warunkach.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.