Nowy projekt Foster and Partners na Cyprze
Foster + Partners zaprezentowało plan zagospodarowania nabrzeża w Larnace na Cyprze. Projekt ma na celu przekształcenie wybrzeża w dynamiczne miejsce, łączące ciekawą lokalną historię i nowoczesne motywy.
Ruszają zgłoszenia do 42. edycji Konkursu im. prof. Władysława Czarneckiego na najlepszą pracę semestralną. Do konkursu zaproszeni są studenci architektury i kierunków projektowych na Politechnice Poznańskiej i Uniwersytecie Artystycznym. Konkursowi przewodzi Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Poznań.
Studencki konkurs na najlepszy projekt semestralny jest corocznym, stałym wydarzeniem w harmonogramie działalności poznańskiego oddziału SARP.
Ma też swoją niemałą tradycję i początek sięgający 1984 roku. Jak wspomina Klemens Mikuła (Wiceprezes ds. twórczości w kadencji 1984-87), pomysłodawcami konkursu upamiętniającego postać profesora Czarneckiego byli młodzi architekci Krzysztof Frąckowiak i Stanisław Sipiński, którzy na posiedzeniu Zarządu poznańskiego oddziału SARP w dniu 23 czerwca 1984 r., wystąpili z pomysłem organizacji cyklicznego Konkursu Stowarzyszenia Architektów Polskich na najlepszą pracę semestralną wykonaną przez studenta Architektury na Politechnice Poznańskiej.
Pomysł Konkursu idealnie wpisał się w realizowany, po dziś dzień, program integracyjny: SARP- Studenci Architektury. Nie można było wymyślić lepszej formuły wzajemnego poznawania, integracji, oddziaływania, zachęty, promocji idei konkursowej. Jednomyślnie ustanowiono patrona konkursu, którym został profesor Władysław Czarnecki” – czytamy w opisie konkursu.
Prace oceniane będą w trzech kategoriach:
Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne oraz dyplomy. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 6 maja 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Foster + Partners zaprezentowało plan zagospodarowania nabrzeża w Larnace na Cyprze. Projekt ma na celu przekształcenie wybrzeża w dynamiczne miejsce, łączące ciekawą lokalną historię i nowoczesne motywy.
Efektowne, proste bryły i odważny kolor – oto projekt domu Ghent House, który powstał w górach Catskill w północnej części stanu Nowy Jork według projektu studia Thomas Phifer and Partners.
Liczba Ukraińców, którzy uciekli przed wojną do krajów zachodniej Europy, wzrosła do 5 milionów. Wojenni uchodźcy, którzy doświadczyli przemocy i przebyli długą drogę w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia, potrzebują prywatności i przestrzeni dla siebie. Na tę potrzebę odpowiadają architekci ze studia Shiberu Ban, którzy przy pomocy wolontariuszy i działaczy lokalnych zainstalują przegrody w centrach uchodźców w Ukrainie, Polsce, Francji, Słowacji i innych krajach europejskich.
Nowy plan zagospodarowania wybrzeża rzeki Pailao w Shenzhen proponuje przyjazną dla klimatu rewitalizację tego obszaru, wykorzystując nowoczesne systemy, aby zminimalizować ryzyko zalania terenu w wypadku powodzi. Projekt Pailao River Blueway został stworzony przez studio architektoniczno-urbanistyczne VenhoevenCS we współpracy z firmami Hope Design i Huadong Engineering, odpowiadającymi za projekt krajobrazu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.