ConfEx w Salonikach

ConfEx w Salonikach

ConfEx, zdj. artefactory

Firma Sauerbruch Hutton wspólnie z Gustafson Porter + Bowman i Eleną Stavropoulou prezentuje nowy projekt zagospodarowania przestrzeni publicznej w Salonikach. Zwycięska propozycja, mająca na celu zmianę wizerunku targów ConfEx, stworzy wygodne, wyjątkowe tło dla międzynarodowych wydarzeń.

Projekt zagospodarowania targów ConfEx tworzy oryginalny krajobraz, który podkreśla charakter Saloników – miasta na północy Grecji, utrzymującego się głównie z turystyki. Nowy projekt ma na celu podkreślić chęć dążenia miasta do innowacji i rozwoju w kierunku międzynarodowego biznesu. Propozycja, choć nowoczesna i funkcjonalna, nawiązuje do historycznej spuścizny Saloników.

ConfEx, zdj. artefactory

 

Projekt ukazuje istotne historycznie trakty, które przebiegały niegdyś przez miasto. Są one ścieżkami między charakterystycznymi budynkami, pełniącymi funkcję punktów orientacyjnych. Ścieżki komunikacyjne dzielą teren na trzy główne obszary, z których każdy wyróżnia się pod względem wizualnym. Jego zachodnia część to przestrzeń do zabawy i artystycznego wyrazy, w części centralnej znajdą się ogrody i kawiarnie, a w południowej – duży amfiteatr.

ConfEx, zdj. artefactory

 

Nowe hale wystawiennicze o organicznym kształcie pomieszczą powierzchnie wystawowe otwarte na otaczającą je zieleń, dzięki czemu elementy natury i architektury będą miały okazję się zintegrować. Duże wiszące dachy zapewnią gościom schronienie przed słońcem i deszczem. Mają również inne zastosowanie: są przystosowane do pozyskiwania energii słonecznej i wody deszczowej, dzięki czemu projekt zyskuje na niezależności energetycznej. Ponadto wentylacja krzyżowa w halach wystawienniczych ograniczy zużycie energii przez klimatyzację.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.