Convene. Konkurs

Convene. Konkurs

Materiały organizatora

Wyzwaniem jest zaprojektowanie współczesnego kompleksu świątynnego pełniącego funkcję przestrzeni sakralnej, a także publicznego centrum społecznego.

Świątynia jest miejscem kultu wyznawców religii hinduskiej. Rytuały odbywają się wokół posągu, do którego prowadzą kolejne drogi symbolizujące podróż fizyczną oraz duchową. Projekt kompleksu sakralnego powinien być współczesną interpretacją elementów hinduizmu i nawiązywać do tradycji architektonicznej Indii.

Kompleks będzie również funkcjonował jako ośrodek pracy socjalnej, schronisko dla bezdomnych, oraz jadłodajni dla potrzebujących. Kompleks musi być w stanie „komunikować się” z użytkownikami swoją formą i układem. Oceniana przez jurorów będzie również estetyka projektu.  Celem konkursu jest zmiana wyobrażenia o tym, jak powinna wyglądać tradycyjna świątynia. Organizatorom zależy również na promocji dobroczynnych działań organizacji religijnych.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni – uprawnienia i licencje nie są konieczne. Zgłoszenia można wysyłać do 7 listopada 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.