Decode. Nowe oblicze dekonstrukcji

Decode. Nowe oblicze dekonstrukcji

Plakat wydarzenia

Organizatorzy konkursu architektonicznego Decode zapraszają architektów do zgłaszania swoich prac. Przedmiotem konkursu jest projekt budynku realizującego założenia dekonstruktywizmu, a jednocześnie przyjaznego dla użytkownika i zachęcającego go do interakcji.

Dekonstruktywizm to ruch, który powstał w opozycji do założeń modernizmu. Jego główną ideą było poszerzanie granic i przełamywanie architektonicznych stereotypów. Po elementy tego stylu, takie jak zakrzywienie linii czy rozbicie formy chętnie sięgał między innymi doceniony na całym świecie Frank Gehry. Obecnie wielu architektów i projektantów tworzy estetyczne i niezwykle abstrakcyjne projekty, jednocześnie dbając o dobrą funkcjonalność budynku. Pomimo tego, oryginalny kształt elewacji skłania ludzi do postrzegania tych inwestycji jako nielogicznych, a co za tym idzie – bezwartościowych” – piszą organizatorzy konkursu.

Dzięki uczestnictwu w konkursie architekci będą mieli okazję zastanowić się nad istotą dekonstruktywizmu i tym, w jaki sposób możemy wkomponować ją we współczesne trendy architektoniczne i przekonać do niej użytkowników.

Konkurs ma charakter koncepcyjny, co oznacza, że zwycięskie projekty nie zostaną zrealizowane. Więcej informacji, kalendarium i zgłoszenia znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.