Konkurs Container City 2020

Konkurs Container City 2020

Plakat wydarzenia

Organizatorzy konkursu Container City zapraszają architektów i projektantów do nadesłania swojej propozycji domów studenckich złożonych głównie z kontenerów towarowych. Zadanie będzie wymagało od uczestników wiele kreatywności i umiejętności dobrego planowania przestrzeni, ponieważ tylko 15% całego projektu mogą stanowić elementy inne niż kontenery.

Kontenery przyniosły nam wiele korzyści, zwłaszcza w kwestii dostaw towarów. Jednocześnie jednak ich użytkowanie skutkuje dużym zanieczyszczeniem środowiska – niezdatne do dalszego użytku są wyrzucane i rozkładają się, niszcząc środowisko. Ich demontaż jest kosztowny, dlatego znalezienie alternatywnych zastosowań to świetny sposób na rozwiązanie problemu nadmiernego wytwarzania odpadów.

Organizatorzy wskazują, że budynki zmontowane ze starych kontenerów mogą być niezwykle korzystnym rozwiązaniem dla współczesnych społeczeństw – takie praktyki nie tylko przysłużą się środowisku, ale również pozwolą na zbudowanie wielu tanich mieszkań w przeludnionych miastach.

„Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie koncepcji mieszkania studenckiego składającego się z 15 kontenerów transportowych. Opracuj przestrzeń w oparciu o to, ile osób idealnie może pomieścić twoja konfiguracja. Należy pamiętać, że koncepcja musi składać się przede wszystkim z kontenerów, jeśli chcesz dodać przedłużenia, zadaszenia czy mostki wykonane z innych materiałów (takich jak drewno, stal i beton), możesz to zrobić, ale tylko na 15% powierzchni budynku” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody pieniężne. Więcej informacji, regulamin i zgłoszenia na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.